Детальніше про спеціальність Видавнича справа та редагування

Що таке - видавнича справа та редагування?
Коли береш до рук книгу або читаєш газету чи журнал, то звертаєш увагу на ім’я та прізвище автора. Але мало хто знає, що за художніми та журналістськими творами стоїть кропітка та натхненна праця редакторів і видавців. По суті, їх робота – це посередництво між авторами й читачами. Найвірніший шлях опанувати цей фах – вступити на спеціальність “Видавнича справа та редагування ”.

Як працюють редактори і видавці?
Для того, аби зрозуміти, як працює редактор і видавець, візьмемо за приклад випуск книги. Найперший крок, який потрібен для створення книги, знайти талановитого, але сором’язливого автора. Після цього необхідне редагування авторського рукопису. Фахівці-редактори шукають помилки, неточності й недоліки, розміщають графіки та ілюстрації в потрібних розділах.

Далі до справи беруться фахівці з верстки, саме вони вирішують, який вигляд матиме майбутня книга. На цьому етапі визначається колекція шрифтів, параметри форматування тексту і зображень.

Паралельно з верстальниками працюють художники й ілюстратори, які опікуються оформленням обкладинки та самої книги. На сьогодні видавнича справа зробила потужний технічний стрибок, і більшість організацій використовують спеціальне програмне забезпечення, яке значно підвищує ефективність верстки й обробки ілюстрацій.

Після цього макет вирушає до друкарні, де оператори друкарських верстатів переносять усі задумки журналістів, письменників, художників, ілюстраторів і верстальників на папір. Але і це ще не фінал. Книгу необхідно прорекламувати, доставити в магазини, через які вона потрапить до споживача, а це вже робота для спеціалістів з видавничого бізнесу, маркетингу та реклами.

Видавнича справа та редагування – це творчість чи виробництво?

Видавнича справа об’єднує дві сфери – виробничу і творчу. Уміння перетворити творчий задум автора в матеріальний продукт удосконалювалося століттями ще з часів першого верстата, винайденого, до речі, ще у XV ст. У наш час видавнича справа не обмежується лише книжками, існують видавництва, які випускають журнали, газети, електронні ЗМІ тощо.

Отже, коли наступного разу купуючи книгу, газету чи журнал, згадайте, що це продукт колективної творчості, у якій чи не найважливіше місце посідає робота редактора та видавця.