Професія сьогодні

Професія «землевпорядкування» дуже цікава та перспективна спеціальність.

До землевпорядників або як раніше їх називали «землемірів» ставилися завжди з повагою, так як  земля є нашим багатством і саме збереженням цього багатства, а також розподілом земель, плануванням використання, управлінням земельними ресурсами, регулюванням земельних відносин займаються  фахівці землевпорядники.

Саме професія  «землевпорядник» вважається однією з найбільш необхідних в усі періоди розвитку суспільства. Суть її відображена у самій назві: впорядкування на землі.

Діяльність фахівця-землевпорядника спрямована на виконання заходів з впорядкування, організації землі з метою подальшого ефективного її використання та охорони. Землевпорядкування – одна з найдавніших професій, що особливої актуальності набуває в наш час, в період земельної реформи, коли проходить перерозподіл земель, надання земель у власність і користування, купівля-продаж земельних ділянок, оцінка земель тощо. Виконання всіх перерахованих видів робіт забезпечують землевпорядники.

Крім цього, землевпорядні служби проводять контроль за використанням та охороною земель; державні землевпорядні органи вирішують питання регулювання земельних відносин; органи державного земельного кадастру проводять реєстрацію речових прав, нерухомого майна та обмежень щодо нерухомого майна та внесення їх до автоматизованої системи ведення державного земельного кадастру.

В своїй роботі спеціалісти-землевпорядники використовують сучасне обладнання: електроні інструменти; нові технології геоінформаційних систем, що дає змогу вивчати земну поверхню по космічним знімкам та аерофотознімкам; програмне забезпечення, яке дозволяє будувати картографічне зображення земної поверхні за результатами зйомки.