- Університет
- Загальна інформація
- Керівництво
- Ліцензування та акредитація
- Інститути
- Фаховий коледж КПУ
- Центр підвищення кваліфікації
- Філія у місті Кременчук
- Ресурси та сервіси
- Матеріально-технічне забезпечення
- Умови доступності для навчання осіб з особливими освітніми потребами
- Гуртожиток
- Спортивний комплекс
- Навчальний відділ
- Військова кафедра
- Психологічна служба
- Лабораторія експериментальної та практичної психології
- Навчально-практичний соціальний центр Класичного приватного університету
- Юридична клініка
- Туристичний клуб "Пілігрим"
- Бібліотека КПУ
- База відпочинку
- Перелік додаткових освітніх та інших послуг, їх вартість, порядок надання та оплати
- Наукова діяльність
- Міжнародна діяльність
- Мета та напрями міжнародної діяльності
- Нормативна база міжнародної діяльності
- Навчання іноземних громадян
- Програми культурно-академічного обміну
- Професійна практика студентів за кордоном
- Співробітництво з закордонними ВНЗ та організаціями
- Участь у міжнародних проектах
- Міжнародні програми
- Інформаційне повідомлення
- Про нас / Контакти
- Соціально-виховна, профорієнтаційна діяльність
- Якість освіти
- Новини
- Вступнику
- Студенту
- Науковцю
- Контакти
На Хортицю, після конференції
********
Часто в метушні повсякденності ми не помічаємо неперевершеність й унікальність власного міста. Хтось кожного дня проходить повз головний корпус ЗНУ й навіть не замислюється, що для когось під цим фундаментом назавжди поховане його коріння. Адже тут, на цій землі, понад століття тому було кладовище й височіли бані каплиці Св. Філіпа.
Хтось запізнюється на роботу й не бачить з вікна автобусу вітання могутньої руки кремезного князя Святослава, який не програв жодної битви, окрім битви з власною смертю. Хтось рік у рік приїздить поласувати на о. Хортиця смаженим м’ясом, але при цьому жодного разу не переступив порогу козацької фортеці.
Мабуть саме через таку несправедливість до Запоріжжя 29 березня ми разом із гостями наукової конференції сіли в екскурсійний автобус й попрямували знайомими вулицями, але з новими поглядами на очікуване.
Екскурсовод – жіночка з поглядом досвідченого професіонала – намагалася вкласти в свою розповідь якнайбільше інформації. Здавалося, що своїм піднесеним настроєм вона намагається й нас навчити цінувати усе навколо нас, що так чекає на достойну увагу й визнання своїх митців.
Минаючи студентське містечко, зупинившись на декілька хвилин біля пам’ятника Святославу Ігоревичу (роботи скульптора В'ячеслава Кликова), перетнувши міст ім.. Б. М. Преображенського, нарешті опинилися на Хортиці. Адже без неї уявити Запоріжжя неможливо.
Естафету оповідання перехопив міцний чолов’яга в шкіряних штанях й «косуху», і звісно, як водиться на Січі, з оселедцем. Модерновий козак ХХІ ст. виявився привітним й комунікабельним. З ним ми завітали в гості до палат канцеляриста й посиділи на «нараді» в курені, поклонилися Богородиці в храмі. Під кінець прогулянки усі так потоваришували з екскурсоводом-козаком, що навіть дощ не став перешкодою для спілкування. Під дерев’яною аркою, куди ледь-ледь проникало денне світло, було по-камерному комфортно.
Поверталися через плотину. Лід вже майже зійшов з дніпровських хвиль, пороги задихали з води. Екскурсовод оповідала про наш неперевершено довгий проспект, сталінську архітектуру й історію «Весны на Заречной улицы».
Комусь від цієї швидкоплинної подорожі залишиться козацька сувенірна люлька, комусь – нові фото для соціальної мережі. Хтось, завтра піде по знайомій вулиці вже з іншими, новими знаннями. А науковець, приїхавши додому, розкаже не лише про нове відкриття, а й про невгамовну багатовікову красу запорізького краю.
Подорожувала
Анастасія Кізерман,
студентка ІІІ курсу
- переглядів: 1920