Запорізька обласна адміністрація провела семінар

13 квітня 2012 року Запорізька обласна адміністрація за сприянням Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Проекту ООН “Сприяння розвитку міжнародної торгівлі” провела семінар Лібералізація торговельного режиму України: нові можливості та виклики для покращення експортного потенціалу підприємств Запорізької області”.

У роботі семінару прийняли участь державні службовці, провідні науковці, фахівці, товаровиробники і представники їх об'єднань та асоціацій.

Класичний приватний університет на цьому заході представив проректор з наукової роботи Монаєнко Антон Олексійович і директор Науково-дослідного інституту Томарева Вікторія Валеріївна.

Метою семінару стало залучення представників Запорізького регіону, відповідальних за формування та реалізацію державної політики у відповідних галузях економіки, до процесу розвитку міжнародної торгівлі на місцевому рівні в контексті парафування Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Модераторами семінару виступили начальник Управління зовнішніх зносин та ЗЕД ЗОДА, Міщанин Вадим Васильович, який висловив привітання учасникам семінару від Запорізької обласної державної адміністрації і Кобута Ірина Вікторівна, керівник проекту “Сприяння розвитку міжнародної торгівлі” Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй. Також в роботі семінару взяли участь:

Гармаш Михайло Павлович, Департамент співробітництва з Європейським Союзом, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України. Тема доповіді: “Основні положення, здобутки та ризики від запровадження зони вільної торгівлі між Україною та ЄС (ЗВТ)”

Кобута Ірина Вікторівна, Проект „Сприяння розвитку міжнародної торгівлі” Програми розвитку ООН. Тема доповіді: “Митний Союз: Росія, Казахстан та Білорусь. Перспективи торгівлі між Україною та Митним Союзом”.

Ляшевський Сергій Володимирович, радник Міністра економічного розвитку і торгівлі України. Тема доповіді: “Інші угоди про вільну торгівлю, переговори щодо яких тривають або щойно розпочаті Україною”.

За підсумками роботи семінару визначено напрями розвитку міжнародної торгівлі на регіональному рівні шляхом підтримки процесу розроблення відповідних документів у галузі торгівлі, оптимізації інституційних механізмів та надання технічної підтримки малим і середнім підприємствам для розвитку експортного потенціалу.