Інформація від міжнародного відділу

 Програми “Громадянське суспільство та належне врядування” та “Схід-Схід: партнерство без кордонів”Міжнародного фонду “Відродження”.

   “ПІДВИЩЕННЯ АНАЛІТИЧНОЇ СПРОМОЖНОСТІ НЕУРЯДОВИХ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ДЛЯ ВПЛИВУ НА ПРОЦЕСИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ОРГАНАМИ МІСЦЕВОЇ ТА РЕГІОНАЛЬНОЇ ВЛАДИ”.
Чимало неурядових організацій (НУО) в Україні досить ефективно відстоюють і просувають (лобіюють) інтереси громадян у владних інстанціях різного рівня. Особливо актуальним є вплив громадськості на формування та здійснення урядовими й бізнесовими структурами різноманітних стратегій, програм і планів (публічних політик) на місцевому та/або регіональному й національному рівнях. Тому важливо, щоб НУО розумілися в питаннях формування та здійснення публічних політик, знали, хто є зацікавленими сторонами у ключових для громади питаннях, уміли враховувати інтереси різних зацікавлених груп громадськості при формуванні пропозицій до влади, використовували доступні канали комунікації тощо. Програма “Громадянське суспільство та належне врядування” вже кілька років приділяє значну увагу розвитку аналітичної спроможності НУО для підвищення рівня їхньої обізнаності з базовими знаннями у сфері публічної політики, сприяє виникненню регіональних аналітичних центрів, здатних належно представляти й відстоювати інтереси громадськості.

  Конкурс передбачає підтримку громадських ініціатив із розробки пропозицій до місцевої / регіональної політики. Такі пропозиції мають стосуватися вирішення нагальних проблем територій на вибір аплікантів. Конкурс надає можливість НУО, які вже мають досвід аналізу місцевої / регіональної / національної політики, а також загальне знання методології аналізу політики, поглибити знання її окремих аспектів. Для переможців буде організовано спеціальні спільні тренінги. Також організаціям у ході реалізації їхніх проектів буде запропоновано покрокове індивідуальне консультування від провідних українських фахівців із аналізу публічної політики. Організації – переможці конкурсу матимуть змогу підвищити якість аналітичної діяльності через вивчення найкращих міжнародних практик проведення аналітичних досліджень, здобуття та критичного аналізу інформації, публічної звітності, залучення до досліджень сторонніх експертів тощо.

  Заохочується участь у конкурсі переможців аналогічних конкурсів програми "Громадянське суспільство та належне врядування" 2010 та 2011 років.

  Мета конкурсу – сприяти підвищенню аналітичної спроможності представників місцевих і регіональних громадських організацій, які використовують підходи й методи аналізу публічної політики, шляхом підготовки пропозицій до місцевих / регіональних політик під керівництвом провідних вітчизняних аналітиків. Конкурс також спрямовано на розвиток інституційної спроможності відповідних неурядових організацій– на вміння здійснювати аналіз політик у процесі прийняття та виконання рішень на місцевому / регіональному рівні.

   Учасники конкурсу – громадські організації, благодійні організації, які мають досвід проведення досліджень з аналізу актуальних місцевих / регіональних / національних політик.

Переможцям конкурсу для консультування в ході реалізації їхнього проекту буде запропоновано 1-2 фахівців з аналізу політики, які працюють у провідних українських аналітичних центрах. Оплата їхніх послуг у межах проектів не має входити в загальний бюджет проекту: покриття цих витрат бере на себе Міжнародний фонд “Відродження”.

Учасник конкурсу має забезпечити:
1. Визначення й обґрунтування вибору актуальної проблеми мешканців міста, району чи області, для вирішення якої слід розробити пропозиції до місцевої / регіональної політики.
2. Формування ядра робочої групи проекту зі складу організації-апліканта або з залученням місцевих / регіональних експертів з інших НУО (з однієї області).  Робоча група має складатися з 3-4 осіб. Її основне завдання – розробка пропозицій до місцевої / регіональної політики в рамках “навчання через роботу” у проекті. Критерії вибору експертів: схильність і інтерес до експертно-аналітичної роботи, зацікавлення в темі проекту (бажано базове знання англійської мови).
3. Участь у двох кількаденних семінарах-тренінгах у Києві, які передбачатимуть поглиблений розгляд ключових аспектів аналізу політики в розрізі пропонованих досліджень.
4. Налагодження комунікації з експертами-аналітиками з національних аналітичних центрів, які забезпечуватимуть супровід проектів і яких запропонують експерти, що співпрацюють із Міжнародним фондом  “Відродження”.
5. Плану інформування найширших кіл регіону / країни про результати роботи, в тому числі проведення публічних консультацій у процесі аналізу задля представлення й обговорення розроблених пропозицій до місцевої / регіональної політики для вирішення резонансних проблем території за участю представників органу (-ів) влади, відповідального (-их) за їх вирішення.
6. Опис характеру продукту (-ів) дослідження та проекту.
7. Організацію підсумкового заходу, присвяченого публічній презентації пропозиції до місцевої / регіональної політики.

Додатково під час реалізації проектів буде проведено тренінги, присвячені наскрізним питанням роботи аналітичного центру й управління ним (тематика досліджень, критичний аналіз інформації, зокрема гендерний аналіз, планування, публічна звітність тощо).

У програмі семінарів заплановано презентації досвіду аналітичних центрів європейських країн і найкращих практик здійснення аналітичних досліджень. Також представникам організацій – переможців конкурсу буде надано можливість здійснити ознайомчі візити до провідних аналітичних центрів країн Європи задля налагодження й розвитку міжнародного партнерства з європейською аналітичною спільнотою.

Просимо взяти до уваги!
Термін реалізації проекту не має перевищувати 8 місяців.

Як окремі додатки проектна пропозиція має містити:
- визначення проблеми міста, району чи області, яка потребує вирішення, й обґрунтування доцільності її вибору (масштаб проблеми, її гострота, динаміка, спроби вирішення, кому та чим загрожує проблема в разі її загострення);
- загальний список і резюме 3-4 регіональних експертів, яких заплановано залучити до розробки пропозицій до місцевої / регіональної політики; резюме має включати короткий опис вмотивованості потенційних експертів – учасників проекту;
- план висвітлення перебігу проекту, фінального заходу, остаточного продукту проекту (пропозицій до місцевої / регіональної політики) та комунікативної стратегії;
- лист від органу (-ів) влади, відповідального (-их) за вирішення резонансної проблеми, щодо якої буде розроблено пропозиції, про його (їхню) згоду сприяти реалізації проектної діяльності, а також брати участь у публічних заходах, запланованих у межах проекту.

Відсутність будь-якого з необхідних додатків є підставою для відхилення проекту.

У разі підтримки проектної пропозиції Міжнародний фонд “Відродження” запропонує двох фахівців з аналізу державної політики, які здійснюватимуть навчання регіональних експертів і супровід підготовки робочими групами пропозицій до місцевої / регіональної політики.

Загальний бюджет конкурсу – 799 300 гривень.
Максимальний розмір гранту – 200 000 гривень.
Останній термін подання проектів – 5 жовтня 2012 року.
Оголошення результатів – до 15 листопада 2012 року.

Зверніть увагу!
Проектні пропозиції з додатками слід обов’язково:
- подати у 2 друкованих примірниках (1 оригінал та 1 копія);
- подати в електронному вигляді (заповнена аплікаційна форма (у форматі .doc) та додатки (у форматі .doc або .pdf), переславши на електронну скриньку);
- зареєструвати проектну пропозицію на сайті фонду, скориставшись сервісом “Електронний конкурс” (це дасть змогу надалі оперативно отримувати інформацію про стан розгляду проектної пропозиції).

Під датою подання проектної пропозиції слід розуміти дату її відправлення на поштову адресу фонду (за поштовим штемпелем), реєстрації на сайті фонду, а також дату її відправлення на електронну скриньку. Проектних пропозицій, яких не було відправлено поштою, зареєстровано на сайті фонду та надіслано на вказану нижче електронну скриньку до 17:00 5 жовтня 2012 р., розглянуто не буде.

Програми не надають грантів політичним партіям, релігійним громадам і приватним (фізичним) особам.
Проектних пропозицій, надісланих факсом або лише на електронну пошту (без подання друкованих копій, оформлених згідно з вимогами), не розглядатимуть.
Поданих на конкурс матеріалів не повертають і не рецензують.
Про результати конкурсу буде повідомлено листом.
Остаточне рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає.
Причин відмови в підтримці проектної пропозицій не повідомляють.

Проектні пропозиції слід оформити за аплікаційною формою й надіслати поштою на адресу:
Програма “Громадянське суспільство та належне врядування”,
Міжнародний фонд “Відродження”,
вул. Артема, 46, м. Київ, Україна, 04053.

Проектні пропозиції в електронному вигляді слід надіслати на адресу cs@irf.kiev.ua (у рубриці “Тема” електронного листа прохання вказати “Конкурс 5292”).

Фонд офіційно підтверджує отримання проектної пропозиції листом, який надсилає аплікантам після її реєстрації у Відділі управління проектами.
Контактні особи:
Олексій Орловський, директор програми "Громадянське суспільство та належне врядування", orlovsky@irf.kiev.ua
Діана Зубко, менеджер програми, zubko@irf.kiev.ua
Ольга Луцишина, асистент програми, olga.lutsishina@irf.kiev.ua
Телефон: (044) 461 95 00
Факс: (044) 486 01 66

 За додатковою інформацією звертайтеся у відділ міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами каб. 219