Інформація від міжнародного відділу

 Програма “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”“РОЗВИТОК СИСТЕМИ РЕСУРСНИХ ЦЕНТРІВ ДЛЯ ОРГАНІВ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ”

  У 2010-2011 роках Міжнародний фонд “Відродження” оголошував конкурси, спрямовані, зокрема, на зміцнення / розвиток наявних і створення нових ресурсних центрів для органів самоорганізації населення (ОСН). За підтримки фонду успішно функціонують ресурсні центри в Луганську (http://osn.lugansk.ua/) й Одесі (http://samoorg.com.ua/), на базі яких надають консультативні, інформаційні, методичні й інші види послуг для ОСН. Останнім часом і в інших містах відбувається активний розвиток руху ОСН, які дедалі частіше виконують контрольні функції у сфері надання житлово-комунальних послуг, благоустрою, вирішують певні соціальні проблеми тощо.

  На продовження практики попередніх років Міжнародний фонд “Відродження” оголошує конкурс, у межах якого буде підтримано проектні пропозиції, спрямовані винятково на активізацію створення нових ресурсних центрів або підтримку наявних ресурсних центрів для ОСН. Оскільки у 2010-2011 роках програма підтримувала подібні проекти на території міст Горлівка, Запоріжжя, Одеса, Луганськ, перевагу буде надано проектам, які заплановано реалізовувати на території інших населених пунктів та областей.

  Мета конкурсу – покращення діяльності органів самоорганізації населення через створення нових або підтримку наявних ресурсних центрів для ОСН.

  Учасники конкурсу: громадські організації, благодійні фонди, ОСН, а також їх коаліції, мережі, об’єднання.

Пріоритети конкурсу
Проектна пропозиція може передбачати створення нових ресурсних центрів або підтримку наявних ресурсних центрів, на базі яких може здійснюватися така діяльність (наведений перелік не є вичерпним):
· надання первинної правової допомоги ОСН, у тому числі при вирішенні спорів, які виникають у відносинах з органами влади, постачальниками житлово-комунальних послуг тощо;
· надання консультативних, інформаційних, методичних та інших видів послуг створеним ОСН;
· навчання членів ініціативних груп, а також активу ОСН із питань створення, організації поточної діяльності, фінансування ОСН тощо;
· видання та поширення методичної літератури щодо різноманітних аспектів діяльності ОСН;
· розробка та лобіювання проектів місцевих нормативно-правових актів щодо покращення місцевих умов для розвитку ОСНів;
· запровадження системи комунікації, поширення досвіду тощо серед представників ОСН через Інтернет, зокрема з використанням новітніх медіа;
· акумулювання історій успіху у сфері самоорганізації населення та їх поширення.

Просимо взяти до уваги!
Термін реалізації проекту не може перевищувати 12 місяців.

Як окремі додатки (залежно від обраних пріоритетів проектної діяльності) проект має містити:
- обґрунтований і деталізований робочий план діяльності ресурсного центру тривалістю щонайменше на 1 рік із визначенням джерел фінансування;
- інформацію про перелік видів послуг і режим їх надання на базі ресурсного центру;
- попередні варіанти програм, передбачених проектом навчальних заходів для членів ініціативних груп, а також активу ОСН;
- обґрунтування доцільності видання, стислий опис змістового наповнення та схема поширення методичної літератури, яку заплановано видати в межах проекту;
- попередній опис діяльності з використанням Інтернету, в т.ч. новітніх медіа;
- розгорнутий план та опис конкретних заходів лобіювання прийняття розроблених правових актів відповідним органом місцевого самоврядування, місцевим органом виконавчої влади та їхніми посадовими особами.

До проектної пропозиції має бути додано положення чи інший документ, який регламентує діяльність ресурсного центру (у разі його наявності). Якщо такого положення немає, проектна пропозиція має передбачати розробку такого документу на початкових стадіях реалізації проекту.

Проектна діяльність має передбачати широке інформування громадськості про хід реалізації проекту та його результати (у тому числі через обов’язкове проведення підсумкової прес-конференції).

До проектів, які буде реалізовано в партнерстві з іншими громадськими організаціями, благодійними організаціями, ОСН, має бути додано листи, що засвідчують готовність партнерів узяти участь у реалізації проекту й описують характер цієї участі.

Відсутність будь-якого з необхідних додатків є підставою для відхилення проекту.

Проектів, що не відповідають цим вимогам, розглянуто не буде.

Перевагу надаватимуть проектам, які передбачають:
- підтримку ресурсних центрів для ОСН із сіл і селищ;
- співпрацю з місцевими органами державної виконавчої влади та / чи органами місцевого самоврядування, діяльність у коаліції з іншими громадськими організаціями, організаціями аналітичного, експертного спрямування, ОСН (у тому числі з інших адміністративно-територіальних одиниць України);
- використання новітніх медіа;
- залучення додаткового фінансування з інших джерел на реалізацію заходів, передбачених робочим планом діяльності ресурсного центру.

Загальний бюджет конкурсу – 799 300 гривень.
Максимальний розмір гранту – 120 000 гривень (оптимальний бюджет проекту 60 000 – 100 000 гривень).
Останній термін подання проектів – 8 жовтня 2012 року.
Оголошення результатів – до 30 листопада 2012 року.

Зверніть увагу!

Проектні пропозиції з додатками слід подати у 2 примірниках (1 оригінал та 1 копія), також обов’язковою є електронна версія заповненої аплікаційної форми (у форматі .doc) та додатків (у форматі .doc або .pdf).

Під датою подання проектної пропозиції слід розуміти дату її відправлення на поштову адресу фонду (за поштовим штемпелем), а також дату її відправлення на електронну скриньку. Проектних пропозицій, яких не було відправлено поштою та на вказану нижче електронну скриньку до 17:00 8 жовтня 2012 р., розглянуто не буде.
Програма не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам і приватним (фізичним) особам.
Проектних пропозицій, надісланих факсом або лише на електронну пошту (без подання друкованих копій, оформлених згідно з вимогами), не розглядатимуть.
Поданих на конкурс матеріалів не повертають і не рецензують.
Про результати конкурсу буде повідомлено листом.
Остаточне рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає.
Причин відмови в підтримці проектної пропозицій не повідомляють.

Проектні пропозиції слід оформити за аплікаційною формою й надіслати поштою на адресу:
Програма “Громадянське суспільство та належне врядування”,
Міжнародний фонд “Відродження”,
вул. Артема, 46, м. Київ, Україна, 04053.

Проектні пропозиції в електронному вигляді слід надіслати на адресу cs@irf.kiev.ua (у рубриці “Тема” електронного листа прохання вказати “Конкурс 5293”).

Фонд офіційно підтверджує отримання проектної пропозиції листом, який надсилає аплікантам після її реєстрації у Відділі управління проектами.
Контактні особи:
Олексій Орловський, директор програми, orlovsky@irf.kiev.ua
Олександра Горячева, менеджер програми, goriacheva@irf.kiev.ua
Ольга Луцишина, асистент програми, olga.lutsishina@irf.kiev.ua
Телефон: (044) 461 95 00
Факс: (044) 486 01 66

За додатковою інформацією звертайтеся у відділ міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами каб. 219