Майбутні журналісти та психологи ознайомилися з проблематикою гендеру

  20 жовтня 2012 року студенти Інституту журналістики і масової комунікації взяли участь у тренінгу «Гендер та сексуальність. Етичні та правові аспекти роботи фахівця», організатором якого виступив Запорізький обласний благодійний фонд «Гендер Зед».

  Це другий захід, який проводять тренери Олександр Витвіцький та Галина Корнієнко. Зустріч розпочалася традиційно, зі знайомства. Потім кожен учасник поділився своїми бажаннями з «деревом очікування». Майбутні журналісти та психологи обговорювали питання гендеру і ВІЧ, сексуальної та гендерної ідентичності, гендерної рівності та сексуальної орієнтації. Зокрема, висвітлювали поняття гендер і стать.
  Студенти дивилися презентації та відеоряди, слухали лекцію російської дослідниці Марії Сабунаєвої, яка займається проблематикою гендеру. Аналізували новий законопроект про права дітей. Вигадували особисті історії з життя гомосексуалістів, намагаючись вжитися в їхню роль.
  Особливо майбутнім журналістам було цікаво ознайомитися з темами: «Мова чи лексика використана в матеріалах», «Засоби масової інформації та питання гендера і сексуальності», а також ознайомитися з «Етичними припущеннями для працівників ЗМІ».
Тренінг пройшов цікаво, невимушено. Кожен дістав для себе нову інформацію та зробив певні висновки. Наостанок всі учасники отримали сертифікати.
  Більш докладно проблеми сьогодення з висвітлюваної тематики будуть розглядатися на триденному тренінговому курсі «Школи толерантності», що пройде на о. Хортиця. Учасником цього заходу можна стати у разі перемоги в конкурсі «Права людини».

Ярко Ірина,
студентка групи ДЖ-110