Майбутні журналісти та психологи у «Школі толерантності»!

9-11 листопада 2012 року майбутні журналісти та психологи Інституту журналістики і масової комунікації, які, проявивши цікавість до ситуації з правами людини, пройшли тренінговий курс «Школа толерантності» на о. Хортиця в готелі «Пектораль». Організатором тренінгу виступив Запорізький обласний благодійний фонд «Гендер Зед», за підтримки Фонду сприяння демократії посольства США в Україні. 

Тренери Олександр Витвіцький, Галина Корнієнко, Ірина Дорошенко, Олександра Мальцева, Ірина Білоблоцька та Ростислав Мілевський підготували цікаву програму, яка містила в собі корисну інформацію, що є актуальною в наш час.
Зустріч почалася традиційно, зі знайомства учасників та гри «Таємний янгол», яка передбачала опіку над своїм підопічним на протягом трьох днів, а саме неординарні подарунки, теплі слова та креативні послання.
На тренінгу обговорювали такі поняття як «толерантність», «інтолерантність», «дискримінація», «маргінал», «стигма», «ЛГБТ» тощо; знайомилися зі шкалою Богардуса, розкрили тему «ЗМІ. Гендер. Сексуальність»; виконували динамічні вправи, працювали в малих групах, дивилися фільм «Молитви за Боббі» про трагічне життя госомексуала, після якого була дискусія, де учасники змогли висловити свої думки.
Наступного дня закріпили попередню інформацію, міркували на тему «Права людини», торкнулися актуальних проблем особистості в цілому. Дізналися про діяльність організації «Amnesty International», переглянули презентації з прикладом відстоювання прав людини в Україні та світі.
Команди створювали відеоролики зі зверненням до молоді: «Не важливо — хто ти. ВІЛ не обирає…», «8711 — це стосується кожного!», «Всі різні — всі рівні!», які містили в собі актуальні проблеми сучасності.
Ввечері відбулася цікава гра «Червоне та чорне», яка ще раз доводить, що кожна людина повинна працювати над собою.
Останнього дня обговорювали проблеми ВІЛ-інфекції у ХХІ сторіччі. Учасники презентували свої відео роботи та поділилися враженнями від зйомок та специфікою роботи над ними. Навіть не дивлячись на недостатність професійної техніки, ролики виявилися чудовими. І кожен із них містив інформацію, над якою варто задуматися.
Тренінг закінчився нагородженням всіх учасників дипломами та корисними подарунками.  Кожен лишився задоволеним. І покинув «Школу толерантності» зі своїм наповненим «кошиком»: для одного це корисна інформація та креативні ідеї, для іншого – нові друзі, чудові знайомі, для декого – позитивні емоції та незабутні враження. Та як би там не було, ніхто не лишився байдужим до прав людини, проблем ВІЛ/СНІДу, гендеру та толерантності.

Ірина Ярко,
студентка ІІІ курсу ІЖМК,
учасниця «Школи толерантності»