ПЕРШИЙ КРОК НА ЗУСТРІЧ ЖУРНАЛІСТИЦІ

Школа молодого журналіста відкрила свої двері для талановитих та охочих до знань школярів. Тут кожен може спробувати себе у ролі диктора, телеведучого, репортера. А цікаві, різноманітні тренінги допоможуть школярам у реалізації журналістського хисту. Відкриття відбулось 9 лютого. 

Більше сорока учнів завітали на перше заняття до Школи молодого журналіста. Тренінг „Маніпуляції на телебаченні” відбувся 16 лютого 2013 року. Школярі мали нагоду навчитись найголовнішому – працювати з інформацією. Перш ніж розпочати роботу над написанням газетної статті, теленовини чи радіоповідомлення, молоді журналісти мають навчитись критично мислити. А саме, розрізняти реальний факт від домислу, а маніпулювання свідомістю від справжньої новини.
Заняття відбувається у формі діалогу. Медіатренер пояснює, яким чином проходить маніпулювання свідомістю через екран телевізора. І як  це впливає на психіку телеглядача. А молоді журналісти, в свою чергу, діляться прикладами маніпуляцій, які помічали у власному житті. Такі знання стануть платформою для наступного кроку – вивчення азів газетної журналістики.
Після закінчення основної частини заняття на школярів чекав сюрприз – жвавий ігровий тренінг. У процесі гри кожен може якнайкраще проявити свої таланти. Наприклад, продемонструвати неймовірну кмітливість. Нелегко втримати увагу телеглядача, якщо вас раптово поставили вести ефір. Тим паче, якщо ви з напарником не встигли узгодити тему передачі. Але режисер дає команду „Мотор!”. Тут би кожен розгубився. Та тільки не учні Школи молодого журналіста. Після ігрового тренінгу їх наврядче зіб’є з пантелику навіть така ситуація. Спробуємо уявити, які вміння вони здобудуть по завершенню навчання. Адже це був тільки початок.

Марія Єрохіна,
група ДЖ-109