- Університет
- Загальна інформація
- Керівництво
- Ліцензування та акредитація
- Інститути
- Фаховий коледж КПУ
- Центр підвищення кваліфікації
- Філія у місті Кременчук
- Ресурси та сервіси
- Матеріально-технічне забезпечення
- Умови доступності для навчання осіб з особливими освітніми потребами
- Гуртожиток
- Спортивний комплекс
- Навчальний відділ
- Військова кафедра
- Психологічна служба
- Лабораторія експериментальної та практичної психології
- Навчально-практичний соціальний центр Класичного приватного університету
- Юридична клініка
- Туристичний клуб "Пілігрим"
- Бібліотека КПУ
- База відпочинку
- Перелік додаткових освітніх та інших послуг, їх вартість, порядок надання та оплати
- Наукова діяльність
- Міжнародна діяльність
- Мета та напрями міжнародної діяльності
- Нормативна база міжнародної діяльності
- Навчання іноземних громадян
- Програми культурно-академічного обміну
- Професійна практика студентів за кордоном
- Співробітництво з закордонними ВНЗ та організаціями
- Участь у міжнародних проектах
- Міжнародні програми
- Інформаційне повідомлення
- Про нас / Контакти
- Соціально-виховна, профорієнтаційна діяльність
- Якість освіти
- Новини
- Вступнику
- Студенту
- Науковцю
- Контакти
Всеукраїнський медіафестиваль чи «Студентський МІКС», що подарував нових товаришів та незабутні враження
********
Інститут журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка 25 квітня відкрив свої двері для студентів-фіналістів Всеукраїнського фестивалю телерадіопрограм "Студентський МІКС". Участь у конкурсі взяли студенти з чотирнадцяти вищих навчальних закладів України.
Інституту журналістики і масової комунікації Класичного приватного університету у цьому фестивалі представила студентка 3-го курсу напряму „Журналістика” Ірина Ярко.
Усе розпочалося з привітального слова креативної «фреш-двійки»: директора Інституту журналістики КНУ Володимира Різуна та голови оргкомітету фестивалю «Студентський МІКС», а за сумісництвом – професора Інституту журналістики, Олеся Гояна, які побажали студентам успіхів у їх нелегких починаннях.
А далі на молодь чекав незабутній тренінг від відомого українського експерта з засобів масової інформації, журналіста Андрія Кулікова, який нині є ведучим телепрограми "Свобода слова" на каналі ICTV.
Медіа-тренер, на диво, виявився простою, відкритою людиною і відразу припав майбутнім журналістам до душі. А. Куліков відкинув усі традиційні правила, і просто, закотивши рукава сорочки, «всівся» на стіл. У цьому немає нічого поганого чи надзвичайного, але це дало присутнім зрозуміти, що відомий телеведучий «своя людина».
І його вчинок показує, що зовсім не варто зациклюватися над тим, «а що про мене подумають, що скажуть?». Головне завжди залишатися собою і слухати внутрішній голос.
Отже, тренінг із цікавою назвою «Онлайн-телебачення: Що? Хто? Де? Коли? Чому?» почався із запитань-пропозицій фіналістів фестивалю.
Одних цікавили проблеми дитячого телебачення, інші «пішли» в напрямку інтернет–телебачення, треті жадали дізнатися про реальні переваги телепрограм.
Одним словом, все виявилось набагато простіше, ніж здавалось на перший погляд. У своїй промові А. Куліков згадав про мультиплікаційного персонажа Карлсона, про справжнісінькі українські слова, такі як „копанка” та „пацюк”. Не обійшлося і без теми аматорського відео, без влучних порад, які згодом знадобляться студентам у професійному житті.
У ході спілкування український ведучий відзначив, що деякі провідні запорізькі телеканали створюють високоякісний продукт. Приємно, що наших фахівців «дивляться» і в Києві.
Також відомий журналіст порадив всім присутнім дивитися телевізор:
– «Дивіться! Дивіться всю маячню, що показують по «ящику», аби потім все це «переварити», і у майбутньому не наробити подібних помилок», – із захопленням говорить Андрій Куліков.
Доки медіа-тренер розповідав цікаві речі, стрілки годинника невпинно рухалися вперед.
Час від часу бесіда переривалася на каву-брейк, а там і обідня перерва «наглянула». Смачненько пообідавши, студенти повернулися до вже знайомої аудиторії, де на них чекав телеведучий із практичними завданнями.
– «Уявіть, що у вас купа грошей, і ви маєте створити Інтернет-канал…», – говорить Куліков.
Розбившись на три команди, майбутні журналісти почали фантазувати. Чого вони тільки не понавигадували за ті 30 хвилин відведеного часу. На каналах з’являлися мода, кулінарні програми для чоловіків. Також мрійники, подумки, «збудували» багатоповерховий будинок із офісом, басейном, спортзалом, нічним клубом, акваріумом та іншими причандаллями, які допоможуть висвітлити будні 20-30-річної людини. Був створений і канал для студентів-випускників, які блукають у пошуках роботи.
Одним словом, що розповідати, коли це треба було чути на власні вуха. Професійному журналісту сподобалися всі ідеї:
– «Я буду задоволений, якщо хоча б, якась частинка ваших задумів стане реальністю. А це цілком можливо», – з посмішкою говорить медіа-тренер.
Тренінг закінчився теплими словами-побажаннями відомого ведучого, а тепер ще й товариша.
На завершення цікавого дійства студенти отримали сертифікати від Андрія Кулікова та пам’ятні атрибути від організаторів «Студентського МІКСу» – чудову футболку та оригінальну чашку з позначкою Всеукраїнського медіафестивалю.
Не обійшлося і без традиційного фото на згадку та роздачі автографів, після яких всі вправно наминали тортики та інші солодощі.
О 17:00 всі направились до інтернет-центру (бібліотеки) Інституту журналістики, де і відбулося вручення нагод переможцям.
Як не дивно, а людей одразу побільшало, як грибів після дощу. Серед них були і відомі особистості: телеведучий Костянтин Грубич, директор телеканалу «Рада» Ігор Толстих, керівник «Українсько-польської Радіошколи» Роман Заяць, заступник генерального директора Національної радіокомпанії України Анатолій Табаченко, головний редактор Київського бюро «Радіо-Свобода» та багато інших. Саме вони оцінювали програми, що розміщені на сайті медіаплатформи CampusRadio Ukraine/Студент-TV.
І хоча компактна HD відеокамера, яку давали за перше місце, так і не потрапила до наших рук – ми щасливі. Хоча б тому, що коло знайомих значно розширилося, і це радує, адже для людини немає нікого ріднішого, ніж інша людина.
Мені цілком достатнього того, що я отримала незабутні враження, непідкупні емоції, нових знайомих, товаришів, в числі яких телеведучий Андрій Куліков.
А про цю добру поїздку нагадуватимуть сертифікат, подарункові сувеніри, автограф та купа чудових фото.
А перемога, то лише таке собі явище, яке дає зрозуміти, що ти був у чомусь краще і вище на одну сходинку. Тож, дорогі друзі КНУ, з перемогою вас!
А я буду й надалі «вимальовувати» свою творчу історію. І хто знає, можливо, ми з вами ще зустрінемось, і не раз.
Ірина Ярко,
студентка ІІІ курсу ІЖМК
- переглядів: 2173