З НОВИМ МЕДІАТРЕНІНГОМ ДО КЛАСИЧНОГО ЛІЦЕЮ

У перших числах жовтня кафедра журналістики і соціальних комунікацій розпочала новий сезон медіатренінгів для учнів шкіл міста та області. 

Ідейним натхненником такого заходу, що розпочав свою роботу минулого року, стала завідуюча кафедри, к.філол.н., доцент Хітрова Тетяна Володимирівна, яка вже багато років співпрацює зі школами м. Запоріжжя та Запорізької області в рамках профорієнтаційної роботи та оцінювання різноманітних конкурсних робіт із журналістики на обласному рівні.

На сьогодні медіаосвіта шкільної аудиторії – важливе завдання журналістських громад вищих навчальних закладів. Розвиток медіакультури, мотиваційних, вольових та інших властивостей та якостей особистості, досвіду творчого контакту з медіа; формування найкращих умов для аналізу медіатекстів – основна мета зустрічей викладачів кафедри зі школярами.

Так, медіатренінг «Маніпуляціям з екрану. NET, або Як правильно дивитись телевізор» (медіатренер: к.соц.ком. Ковпак В.А.) був представлений школярам Класичного ліцею м. Запоріжжя, ЗОШ № 39, 41 у листопаді минулого року. Школярі охоче вступали в цікаву дискусію щодо впливу на них відомих мультфільмів, телепередач, рекламних телепроектів: ділилися власним досвідом, дискутували один з одним, задавали цікаві запитання. Нам дуже приємно, що такі зустрічі стали для учнів заохоченням для відвідування ними інших проектів нашої кафедри, зокрема кіно-клубу «АРТіФАКТ», «Літературно кав'ярні: фанзони українського слова»!

Тож цього року кафедра ЖСК підготувала новий цікавий медіаосвітній тренінг «Журналістські прийоми творення образів, або Як не стати лауреатом антипремії “Піранья в наморднику”» (медіатренер: к.соц.ком. Ковпак В.А.), із яким відразу поділилась зі своїми вже справжніми друзями – старшокласниками Класичного ліцею м. Запоріжжя. У творчому запалі зʼясували як описати, чим пахнуть гроші, як намалювати словами емоцію та як зробити використані образи доречними та «смачними»!

Сподіваємось, що такі заходи стануть доброю традицією для кафедри та учнівської спільноти, яка в майбутньому може стати кращою складовою нашої студентської родини!

КЖСК