Заговори, щоб я тебе почув

Щодня ми споживаємо велику кількість інформації, щодня через нас проходять десятки, а то й сотні новин, серед яких є пропаганда і неправдива, фейкова інформація. Їх доволі важко розпізнати без основних навичок і знань з медіаграмотності. Тому сьогодні вишкільнята вчилися говорити "ні" дезінформації.
Про маніпуліції та фейки в ЗМІ вишкільнятам розповів "батько" Інституту журналістики і масової комунікації Класичного приватного університету, професор, доктор наук із соціальних комунікацій, проректор з науково-педагогічної роботи, засновник й ідеолог проекту "Diasporiana" Олег Вікторович Богуславський. І це далеко не всі регалії, які ідентифікують цю професійну особистість.

 

Після теоретичного екскурсу, майбутні журналісти перейшли до практики, де із прес-релізів вчилися складати замітки. Найоперативніша учасниця отримала від Олега Вікторовича солодкий подарунок.
Після перерву на каву-брейк на вишкільнят чекало нове креативне випробування – майстерність публічної комунікації від медіатренерки Ірини Миколаївни Дяченко (президентка ЗМГО "Небо без кордонів", ведуча багатьох міських заходів і фестивалів).
Медіатренерка провела вишкільнят кількома сходинками мистецького володіння словом, це – вимова, міміка, жести, вміння триматися в кадрі. Так, хлопці та дівчата вчилися розминати і тренувати мовленнєві апарати, а також, у прямому сенсі цього слова, відправили до смітника свої слова паразити.

Як говорив Сократ, заговори, щоб я тебе почув. І вишкільнята заговорили скоромовками. Після виступів "хто кращий поодинці", учасники зіграли в командну гру, яка показала їм що вони одне ціле і відповідальність за це "ціле" лежить на кожному.
А на завершення тренінгу хлопці та дівчата спробували себе у ролі телеведучих та героїв програм. До нас у студію завітали не політики, і навіть не банкіри, а рекордсмен із поїдання цвіркунів, людина, яка підспівує пісням, що лунають з радіо в маршрутці, людина, яка вирощує вдома єнотів та інші не менш цікаві особистості.Так на позитивній ноті "МедіаВишкіл" завершив свій прямий ефір.
А ми прощаємось до наступної п’ятниці. З вами були професійні медіатренери і невгамовні вишкільнята. До скорої на сторінках нової історії!! 

Ірина Ярко
Фото: Роман Коробський