НОВІ «ГРАНІ» КАФЕДРИ ЖУРНАЛІСТИКИ І СОЦІАЛЬНИХ КОМУНІКАЦІЙ

Останні дні жовтня позначилися для кафедри журналістики і соціальних комунікацій новими знайомствами! 

30 жовтня Комунальний заклад «Запорізький обласний Центр НТТУМ «Грані» Запорізької обласної ради та КЖСК Інституту журналістики і масової комунікації відкрили для себе нові ГРАНІ співпраці, колективної творчості, профорієнтаційних програм та цікавих проектів!

Центр НТТУМ «Грані» Запорізької обласної ради є профільним позашкільним навчально-виховним закладом - складовою частиною безперервної системи освіти - призначений для надання додаткової освіти, навчання і виховання дітей і учнівської молоді в галузі наукової та інженерно-технічної творчості в позаурочний час.

У Центрі працюють творчі об’єднання більш ніж за 20-ма напрямами. Серед них авіа-, авто-, судномоделювання, автоконструювання, конструювання екологічно-чистого транспорту, аквабіотехніка, радіо-конструювання, інформатика і програмування, астрофізика, математика, фізика, економіка, телерадіостудія, фотостудія.

Загалом у Запорізькій області науково-технічною творчістю займається понад 20 тисяч учнів, а у самому Центрі НТТУМ «Грані» кількість учнів та вихованців сягає більш ніж півтори тисячі. Навчання серед учнів від 6-ти до 21-го року ведеться за 3-рівневою системою: - початкове моделювання і конструювання - основи технічної творчості; - конструкторська і науково-дослідницька діяльність.

Тож, юні фахівці з радіотелемовлення, фотоаматорства із задоволенням приєдналися до медіатренінгу від кафедри ЖСК, присвяченому аналізу маніпулятивних технологій на телебаченні «Маніпуляціям з екрану. NET, або Як правильно дивитися телевізор» (медіатренер: к.соц.ком. Ковпак В.А.). Море запитань, гарячі диспути щодо оцінки моделей поведінки персонажів улюблених мультфільмів, участі ЗМІ у світовому «проекті» - «Кінець світу», ТОП-10 стратегій маніпулятивного впливу ЗМІ, розкодування рекламних роликів...Вони цікавилися як справжні знавці своєї справи! Бо досягнень у цій сфері в них більше, ніж достатньо!

На власні очі ми побачили Дитячо-юнацьку телерадіостудію «Грані». Це об'єднання виникло на базі дитячої аматорської кіностудії – багаторазового дипломанта всеукраїнських та міжнародних фестивалів дитячого кіно. Керівник студії М. Г. Едель ще в 1981-1986 рр. був автором і ведучим циклової телепрограми «Юний технік», випуски якої виходили в ефір обласного та всеукраїнського телебачення. У студії із задоволенням працюють майбутні кореспонденти, режисери, диктори, ведучі, звукорежисери, оператори, монтажери, аніматори тощо.

З 2003 р. у телевізійному ефірі обласного телеканалу «Запоріжжя» з'явилася щотижнева інтерактивна дитяча телегра «Кувырки», яку продукували вихованці та педагоги телерадіостудії.

У 2004 р. студією було розроблено новий проект, присвячений мереж і Інтернет, і на обласному телеканал «ТВ-5» з'явилася нова щотижнева молодіжна програма «Грані.NET», яка ставила за мету популяризацію серед молоді новітніх інформаційних технологій.

А цього року в студії створено дитячу редакцію та розпочато регулярний випуск власної газети «Грані»

У фотогуртку вихованці навчаються не лише основам фотосправи, техніці фотографії, художнім і прикладним її видам, але й вчаться комп’ютерній обробці фото, працюють над конструюванням і модернізацією фототехніки, фотобоксів для підводної фотозйомки, фото-освітлювачів, виготовленням слайдфільмів, фотографують масові заходи, їхні знімки друкуються у газетах тощо.

До речі, світлини до цього матеріалу підготували саме вихованці «Граней»!

Те коло інтересів, захоплень, життєвих позицій, що нас об’єднують, має стати міцним підґрунтям для довгої і плідної ДРУЖБИ!

І ми разом будемо відкривати нові ГРАНІ в молодих талановитих учнях нашого міста та області.

 

КЖСК

P.S. Насолодитися роботами талановитих школярів можна зацією адресою: http://grani.net.ua/video_gallery/trs_vid.html