НОВІ КРОКИ В МЕДІАОСВІТІ КАФЕДРИ ЖУРНАЛІСТИКИ І СК

6 грудня в ауд. 222 розпочався марафон тренінгів «МЕДІАОСВІТА в ЄВРОПЕЙСЬКОМУ КОНТЕКСТІ» кафедри журналістики і соціальних комунікацій ІЖМК, що зібрав за цікавою дискусією студентів ІЖМК (ДЖ-113, ДЖ-111, ДЖ-110, МДК-113), коледжу КПУ, учнів 10 класу ЗОШ № 15 та учнів 11 класу Запорізького колегіуму № 98.

Незвичайною цю зустріч робить і той факт, що її співорганізатором став постійний учасник кіноклубу, літ.клубу кафедри журналістики і СК – активний громадський діяч, учень ЗОШ № 41 Вадим Константинов. Знайомство із цим талановитим школярем, який прагне до об’єднання студентської та учнівської молоді для реалізації творчих проектів на рівні міста, області, мотивують і викладацький склад кафедри до інноваційних підходів у методиці медіаосвіти серед молоді.

«На шляху до усвідомлення завдань справжнього журналіста» - так називався перший тренінг із запланованого комплексу, який мав на меті пояснити всім учасникам інформаційного простору особливості медіавпливу, тонкощі роботи журналіста у запропонованих обставинах. 

Професійно, якісно, щиро і по-дружньому провела таку дискусійну бесіду Олена Гранішевська – почесний журналіст України, член Спілки журналістів із 1992 р., нагороджена золотою медаллю Національною спілкою журналістів, зірковий експерт Запоріжжя, кореспондент газети «Суббота плюс». Маючи 28-річний досвід роботи журналіста, Олена Володимирівна поділилася сторінками своєї творчої біографії, рецептами своєї медіакухні, своїм розумінням покликання журналіста. 

І якщо школярі більше реагували на питання, що задавала сама О. Гранішевська, то наші молоді «акули пера» були невгамовними у своєму параді питань: їх цікавив досвід справжнього журналіста «за лаштунками» – як написати матеріал за умови повного несприйняття персоналії, про яку пишеш; як узгодити роботу з редакцією, якщо не поділяєш її позицію, а працювати необхідно; як уникнути «писанини на замовлення» – і таких «як» було дуже багато. Від того зустріч пройшла динамічно і результативно. І наприкінці п. Оленою було запропоновано конкурс на кращу статтю, яку вона пообіцяла надрукувати на сайті газети.

А ми, у свою чергу, нагадали школярам, що вони отримають сертифікати про участь у комплексі медіатренінгів! 

Тож, із нетерпінням будемо очікувати наступну зустріч, про яку обов’язково повідомимо!

 

 

З повагою, КЖСК