Study tours to Poland
  • : Function split() is deprecated in /ido_fs/www/virtuni/info_cpu/modules/filter/filter.module on line 895.
  • : Function split() is deprecated in /ido_fs/www/virtuni/info_cpu/modules/filter/filter.module on line 895.

Study Tours to Poland – це навчальні візити до Польщі студентів, молодих спеціалістів та професіоналів з країн Східної Європи. Такі візити допомагають ознайомитись із Польщею та обмінятися досвідом у сфері демократичних і ринкових реформ, будуванні правової держави, зміцненні місцевих громад та громадянських ініціатив.

Програма існує з 2004 року і є частиною програми Польсько-Американського Фонду Свободи „Перетворення в регіоні” – RITA здійснюваного з 2000 року Фондом „Освіта для демократії”. З 2007 року координатором STP є Колегія Східної Європи ім. Яна Новака-Єзьоранського з Вроцлава.

http://www.studytours.pl

Study Tours to Poland для студентів – одна з перших польських циклічних програм, орієнтованих на молодь зі Східної Європи. У її рамках здібні студенти віком від 18 до 21 року з Білорусі, України та Російської Федерації (з Калінінградської та Ленінградської областей) запрошуються до участі в навчальних візитах у Польщі.

Студенти подають індивідуальні заявки на участь у програмі й потрапляють до неї на конкурсній основі. Поїздки відбуваються в малих 10-особових групах двічі на рік – навесні й восени.
Ідея програми – допомогти її учасникам обрати активну громадянську позицію
Візити, що відбуваються під девізом „Пізнай Польщу” тривають декілька днів.

Під час них відбуваються:

  • Зустрічі з лідерами польського суспільного життя;
  • Візити до державних та громадських установ;
  • Зустрічі з представниками університетських середовищ – керівництвом вищих шкіл, викладачами та студентами, ознайомлення з організаційним і культурним життям вищих шкіл;
  • Зустрічі з журналістами, візити до редакцій газет і часописів, на радіо й на телебачення;
  • Ознайомлення з механізмами функціонування польської економіки в умовах вільного ринку;
  • Представлення досвіду польської системної трансформації.

Особливий наголос робиться на ознайомленні з неурядовим сектором та на його місці в суспільстві.

Проводяться навчальні семінари, дебати й дискусії. Цінне джерело нових ідей – контакт з іншими учасниками групи – активними й відкритими на світ людьми. Важливою складовою програми є можливість ознайомлення не тільки з Польщею, але й із сусідніми країнами, адже одна з головних засад програми для студентів – організація таких груп, аби в кожній із них були представники Білорусі, України та Російської Федерації.