Круглий стіл „Реформа місцевого самоврядування: практика та зарубіжний досвід”

24 квітня в межах міжнародного проекту „Локальна політика” у Класичному приватному університеті відбувся круглий стіл „Реформа місцевого самоврядування: практика та зарубіжний досвід” за участі Класичного приватного університету, представників неурядових організацій Польщі та м. Запоріжжя, а також представників Запорізької обласної державної адміністрації.

 

 

 

Відкрив круглий стіл д.ю.н., проф., проректор з наукової роботи Класичного приватного університету Монаєнко Антон Олексійович та підкреслив значущість процесів реформування місцевого самоврядування в Україні, роль органів місцевого самоврядування та громадськості в розбудові громадянського суспільства, а також важливість польського досвіду функціонування органів місцевого самоврядування та співробітництва влади, бізнесу та неурядових організацій у побудові правової держави та затвердженні демократичних цінностей в суспільстві.

Від польської сторони взяли участь: 
-доктор гуманітарних наук Роман Біскупські, викладач Гуманітарної академії ім. Алєксандра Ґєйштора в Пултуску; діяч сектору самоуправління, керівник Академічного освітньо-наукового товариство ATENA.
- Ірена Ґадай, Академія розвитку філантропії в Польщі, керівник Білгорайської агенції регіонального розвитку та Фундації “Локальний фонд Білгорайського району”;
- Януш Змійські, Центр громадянської освіти, вчитель, викладач, тренер, автор і редактор навчальних матеріалів, книг і наукових статей;
- Домінік Тарчинські, Фундація розвитку локальної демократії, експерт, тренер, викладач Фундації розвитку локальної демократії, власник Інституту креативних порад.

Серед неурядових організацій м. Запоріжжя активну участь в обговоренні питань щодо реформи самоврядування взяли наступні організації: 
-Запорізька обласна організація товариства „Знання” України;
-„Мазаль Тов” Єврейський общинний центр імені Макса Гранта; 
-Фонд добрый дел; 
-ЗОБФ „Посмішка дитини”; 
-Громадська організація «Всеукраїнський конгрес молодих аграріїв України»; 
-Громадська спілка Обласна рада національних об’єднань; 
-Громадська організація Творче об’єднання „АРТельнатива”; 
-Громадська організація «Всеукраїнська співдружність «пошук зниклих дітей»; 
-Громадська молодіжна організації «Запорізьке міське молодіжне товариство вивчення і охорони птахів»; 
-Червоний Хрест Орджонікідзевського району, ГО „Анна Марія”; 
-Громадська організація «Регіональний комісаріат з прав людини».

В межах круглого столу тривала жвава дискусія та обмін досвідом роботи польських неурядових організацій та громадських організацій м. Запоріжжя у формуванні регіональної політики, також обговорювали можливі напрямки співпраці.