- Університет
- Загальна інформація
- Керівництво
- Ліцензування та акредитація
- Інститути
- Фаховий коледж КПУ
- Центр підвищення кваліфікації
- Філія у місті Кременчук
- Ресурси та сервіси
- Матеріально-технічне забезпечення
- Умови доступності для навчання осіб з особливими освітніми потребами
- Гуртожиток
- Спортивний комплекс
- Навчальний відділ
- Військова кафедра
- Психологічна служба
- Лабораторія експериментальної та практичної психології
- Навчально-практичний соціальний центр Класичного приватного університету
- Юридична клініка
- Туристичний клуб "Пілігрим"
- Бібліотека КПУ
- База відпочинку
- Перелік додаткових освітніх та інших послуг, їх вартість, порядок надання та оплати
- Наукова діяльність
- Міжнародна діяльність
- Мета та напрями міжнародної діяльності
- Нормативна база міжнародної діяльності
- Навчання іноземних громадян
- Програми культурно-академічного обміну
- Професійна практика студентів за кордоном
- Співробітництво з закордонними ВНЗ та організаціями
- Участь у міжнародних проектах
- Міжнародні програми
- Інформаційне повідомлення
- Про нас / Контакти
- Соціально-виховна, профорієнтаційна діяльність
- Якість освіти
- Новини
- Вступнику
- Студенту
- Науковцю
- Контакти
Фан-зона українського слова» долучилася до акції «Українською прикольніше!»
********
31 травня та 1 червня ЗОО ВУТ «Просвіта», ТО «Своєрідне коло» та творча майстерня «Фан-зона українського слова» кафедри журналістики і соціальних комунікацій ІЖМК КПУ за ініціативи Всеукраїнського громадського руху «Не будь байдужим!» й інформаційної підтримки Запорізького МедіаЦентру запустило проект «Українською прикольніше», мета якого – популяризувати українську мову та літературу в сучасний, «нешароварний» спосіб.
У межах проекту активісти та волонтери роздавали запоріжцям український культурний продукт – книжки, брошурки, диски, листівки, значки, наліпки та пояснювали, чому важливо дбати про свою мову, як легко та «безболісно» перейти на українську, і головне – як позбавитись страху бути українцем. Про це особливо переконливо і просто розповідається у книзі-брошурі «Зроби подарунок Україні! Переходь на українську!», де неймовірно креативно, яскраво й дохідливо, з аргументами відомих музикантів, митців, письменників, громадських діячів українцям пропонується обрати один з чотирьох варіантів мовної поведінки: «1. Максимум (Я розмовляю українською); 2. Чемний (Я відповідаю українською); 3. Симпатик (Я симпатизую українській); 4. Мінімум (Я поважаю право людини говорити своєю мовою)».
Акція була реалізована в трьох локаціях міста: 31 травня об 11:00 – у Дубовому Гаю, о 16:00 – у парку Перемоги та 1 червня об 11:00 – на каскадах фонтанів «Райдуга».
День захисту дітей було обрано для акції невипадково, адже обрана аудиторія – молоді батьки та дітлахи – це те нове покоління в новому, українському культурно-інформаційному просторі, для яких українська Україна – органічне переконання, світогляд і світосприйняття, норма, яку вони будуть популяризувати своїм життям, сповненим українським змістом!
Приємно, що більшість подарунків були отримані з посмішкою, задоволенням, і навзаєм ми чули: «Дякуємо!» або «Велике спасибі!»
Акцію «Українською прикольніше» підтримали дві найбільші книгарні міста, що дало можливість розширити «подарунковий пакет»: у зазначені дні, завітавши до «Букви» (пр-т Леніна, 147) або «Папіруса» (вул. Гоголя, 32а), запоріжці могли отримати знижку на будь-яку українськомовну продукцію, а також задоволення від спілкування з персоналом українською мовою. Цікаво, що й після акції продовжує діяти програма популяризації українськомовної продукції: УВАГА! Придбані у цих книгарнях 2 і більше одиниці українськомовної літератури дають змогу отримати у подарунок книгу-брошуру «Зроби подарунок Україні! Переходь на українську!».
Такий проект має консолідувати суспільство, відкрити нову сторінку самоідентифікації з нового покоління, яке знає історію, цікавиться традиціями та всесвітньо значущими винаходами сучасних українців, читає, пише, говорить українською, а в найближчому майбутньому думає українською! А виховання, освіта, просвіта мають тільки допомогти на цьому шляху – популяризувати, робити модним, створювати умови для вільного спілкування українською серед російськомовної більшості.
За словами модератора акції В. Петрової: «За статистикою, сьогодні з чотирьох школярів, які розмовляють вдома українською, лише один продовжує говорити українською на вулиці. Інші троє переходять на російську. Наша мета - спілкування українською мовою в Україні має бути таким само легким, як і російською. Ми будуємо конкурентоспроможну українську спільноту, мета і місія якої – культурно та економічно стати на один рівень з країнами Європи, увійти в коло країн, які є світовими лідерами. Довести, що не лише, скажімо, Франція, Італія чи Англія можуть бути цікавими. А й ми колись зможемо закохати в Україну цілий світ. А наші діти спілкуватимуться зі світом на рівних!»
- переглядів: 2336