- Університет
- Загальна інформація
- Керівництво
- Ліцензування та акредитація
- Інститути
- Фаховий коледж КПУ
- Центр підвищення кваліфікації
- Філія у місті Кременчук
- Ресурси та сервіси
- Матеріально-технічне забезпечення
- Умови доступності для навчання осіб з особливими освітніми потребами
- Гуртожиток
- Спортивний комплекс
- Навчальний відділ
- Військова кафедра
- Психологічна служба
- Лабораторія експериментальної та практичної психології
- Навчально-практичний соціальний центр Класичного приватного університету
- Юридична клініка
- Туристичний клуб "Пілігрим"
- Бібліотека КПУ
- База відпочинку
- Перелік додаткових освітніх та інших послуг, їх вартість, порядок надання та оплати
- Наукова діяльність
- Міжнародна діяльність
- Мета та напрями міжнародної діяльності
- Нормативна база міжнародної діяльності
- Навчання іноземних громадян
- Програми культурно-академічного обміну
- Професійна практика студентів за кордоном
- Співробітництво з закордонними ВНЗ та організаціями
- Участь у міжнародних проектах
- Міжнародні програми
- Інформаційне повідомлення
- Про нас / Контакти
- Соціально-виховна, профорієнтаційна діяльність
- Якість освіти
- Новини
- Вступнику
- Студенту
- Науковцю
- Контакти
Викладачі кафедри журналістики і соціальних комунікацій – координатори «Марафону написання листів – 2015»
********
21 листопада 2015 р. викладачі кафедри журналістики і соціальних комунікацій ІЖМК – В.А. Ковпак та А.В. Кліщ – відвідали Тренінг для координаторів «Марафону написання листів – 2015» у м. Києві, на який вони були запрошені у рамках Всесвітнього руху «Amnesty International», який щороку мобілізує мільйони людей для написання листів на захист жертв порушень прав людини.
Ідея Марафону в тому, що мільйони людей в усьому світі одночасно надсилають листи на захист жертв порушень прав людини, вимагаючи від урядів відповідних держав вжити заходів для виправлення ситуації. Щороку Центральним офісом «Amnesty International» обирається певна кількість справ з різних країн світу і об’єднуються люди для допомоги постраждалим. «Марафон написання листів» приурочений до Міжнародного дня захисту прав людини (10 грудня).
Тренінг був насичений освітніми, інформаційно-просвітницькими, організаторськими методиками (більше 5 лекцій), зокрема були продемонстровані і надані для користування соціальні концептуальні відеоролики з проблем захисту прав людей, на підтримку обраних Центральним офісом 7 історій жертв порушень прав людини; поради щодо організації заходів у рамках міжнародних кампаній, промоції (медіа, ЗМК тощо) заходу, вичерпна історична довідка створення проекту.
Цьогорічний всесвітній Марафон буде 14-тим (проходить у ряді країн Західної Європи, США і навіть в Новій Зеландії і на Бермудах) та вп’яте проходитиме в Україні. У цьому році Марафон в Україні триватиме з 4 по 10 грудня. «Amnesty International запрошує усіх небайдужих долучитися до організації процесу та допомогти людям, чиї права були порушені. Ми пишемо листи, щоб присвятити більше уваги й часу тим, хто цього потребує – людям, що постраждали від жорстокого ставлення представників влади, незаконно ув’язненим, переслідуваним та приниженим, та показати нашу небайдужість»
Координація такого заходу цікава ще й тим, що її історія створення прямо пов’язана з питанням свободи слова, інформаційної безпеки тощо, та історії жертв порушень прав людини не можуть залишити байдужими, до того ж викладачами КЖСК було обрано чотири історії: справа «Сенцова, Кольченка, Афанасьєва»; Мухаммада Бекжанова, опозиційного журналіста, якого засудили на 15 років на підставі зізнань, які він дав під тортурами; Піо Піо Аунь – студентки, активістки з родини політичного дисидента, Генерального секретаря Спілки студентів М’янми, однієї з найбільших студентських організацій країни, за мирний протест; політичного карикатуриста Зулькіфлі Анвар Уль-Хаку (Зунар), якому загрожує багаторічне ув'язнення за критику уряду, зокрема судової системи, у 9 твіттах.
Історична довідка (до речі, усе почалося з публікації в газеті!!!!):
Amnesty International була заснована у липні 1961 року у Лондоні англійським юристом Пітером Бененсоном. За його власними словами, 19 листопада 1960 року він їхав у лондонському метро, коли у газеті йому потрапила стаття про двох португальських студентів, яких засудили до семи років позбавлення волі за те, що вони підняли тост «За свободу».
Пізніше, у статті «Забуті в’язні» відомої газети Бененсон так описав свою реакцію: «У будь-який день, відкривши газету, ви знайдете розповідь про те, що когось десь ув’язнили, катували або стратили тільки за те, що його думка виявилася неприйнятною для влади. Читач відчуває відразне почуття безсилля. Проте, можна багато чого досягти, якщо цю відразу багатьох людей об’єднати у єдиний порив».
Бененсон та його друг ЕрікБейкер, порадившись з іншими письменниками, вченими та юристами, написали лист ЛуісуБлом-Куперу, який передав його редактору газети «TheObserver» ДевидуАстору.
28 травня 1961 року видання опублікувало статтю Бененсона «Забуті в’язні». Матеріал привернув увагу читачів до становища людей, яких «ув’язнили, катували і стратили тільки за те, що їхні думки та релігійні погляди було неприйнятними для влади», інакше кажучи – до порушення урядами статей 18 та 19 Загальної декларації прав людини. У статті йшлася мова про те, що такі порушення носять глобальний характер і відбуваються в умовах утискання свободи преси, права на політичну опозицію і своєчасний та відкритий судовий розгляд у неупереджених судах, а також права на притулок. Публікація ознаменувала початок кампанії «Appealfor Amnesty 1961» (Кампания за амністію 1961).
Тож ми сподіваємося, що студентство та викладачі, школярі та вчителі долучаться до цієї глобальної акції та доведуть, що Запоріжжя – місто, яке стоїть на сторожі людських цінностей, а найперше ПРАВ ЛЮДИНИ!
Віримо, що цей проект має соціалізувати, поглибити інформаційно-комунікаційну, правозахисну освіту учнівської, викладацько-студентської спільноти!
Матеріал підготувала Даша Крилова,
студентка IV курсу спеціальності «журналістика»
Фото: В.А. Ковпак, А.В. Кліщ
- переглядів: 2199