Проект «МоЖу!» кафедри журналістики і соціальних комунікацій приєднався до організації публічної лекції «легенди українського телебачення» Костянтина Грубича

27 лютого – відлік офіційного старту Міжнародного фестивалю «Запорізька книжкова толока-2016» – гордості нашого міста, фесту, що об’єднує всіх, залюблених у культуру, мистецтво, книгу. І перша прес-конференція, присвячена цій урочистій події, відбулася у головному корпусі Класичного приватного університету. Серед спікерів були директор фестивалю Ігор Гармаш, програмний директор Олена Заставна, керівник проекту «Книголісся» Ольга Баранова, PR-менеджер «Видавництва Старого Лева» Олена Гутик та телеведучий, журналіст Костянтин Грубич із презентацією книги «Смачна країна».

 

Домовившись про майстер-клас варення запорізького борщу на березі Дніпра з Костянтином Грубичем, про зустріч всіх запоріжців та гостей міста на Толоці, Ігор Гармаш переконав усіх, що Книжкова толока – це не три дні фестивалю, а перманентний творчий процес і наголосив, що за будь-яких труднощів варто звертатися до запоріжців, які в усьому завжди підтримають!

Після жвавої прес-конференції студентство факультетів журналістики  ЗНТУ, ЗНУ та Інституту журналістики і масової комунікації КПУ, учасники проекту «МоЖу» – вихованці КЗ «Запорізький обласний Центр НТТУМ «Грані» ЗОР секції «Журналістика», учні 11-их класів шкіл смт Балабіно та смт Кушугум, представники видавництв, ЗМІ, викладачі запорізьких вишів занурилося у гарячу дискусію «Журналістика як ремесло: правильність комунікації та проблема вибору» з легендою українського телебачення, символом, а точніше знаком якості, виправданим часом і досвідом – Костянтином Грубичем. Відкрила розмову Вікторія Петрова – прес-секретар ЗОБ ім. М. Горького, представник оргкомітету Фестивалю, наголосивши на вагомості комунікаційного чинника у формуванні як культурного, так і геополітичного простору країни.

Бесіда відразу переросла у відкриту, затишну, часом гостру і несподівану, бесіду, дискусію. На запитання про те, чи завітає пан Костянтин у жовтні на ЗКТ, він відповів: «Наразі, я презентую книгу «Смачна країна» в рамках фестивалю ЗКТ-2016,  тому я вже беру в ньому участь. Чи буду я у жовтні? Якщо моя книга не втратить інтерес і на неї буде попит, то приїду, якщо ж ні, то будемо борщі варити біля Толоки». 
Гість розповів про знімання програми «Знак якості», яка займала весь його вільний час, спільну роботу з Надією Матвєєвою (програма «Все буде добре»), з якою вони планують зайнятися «розкруткою» своїх каналів на Ютубі, про участь у телепроекті «Один за всіх», куди журналіста часто запрошують як експерта та багато іншого.

Костянтин був неймовірно відкритий, згадував свій власний шлях до професійної журналістики, до «Телетріумфу», відповідаючи на питання наших школярів про його журналістські навички у шкільній та військовій пресі, дискутував зі студентами щодо громадського ТБ, актуальності і перспектив розвитку сучасних ЗМІ.
У рамках лекції пан Грубич щиро і по-батьківськи давав поради студентам та наголосив, що рано чи пізно перед ними стане вибір: «Совість чи мільйон доларів?», закликав присутніх бути справедливими та чесними, ніколи нікого не обмовляти.

«Нехай ні жар ні холод не спинять вас у вашій професійній діяльності» – таким був заповіт своїм теперішнім і майбутнім колегам К. Грубич.
А нам неймовірно приємно, що книга «Смачна країна» з автографом автора тепер прикрашає бібліотеку кафедри. А найголовніше – це фото наших учасників проекту та студентів, які виклали фото з К. Грубичем у соціальні мережі зі словами: «Дякуємо Вам! Ви нас остаточно переконали у виборі професії. Ви – наш кумир!»
Тож медіаосвітній проект виконав свою місію, і закоханих у журналістику стало ще більше серед молодих людей!

Р.S. Величезна подяка Вікторії Петровій, Роману Коробському
Фотокореспондент та відеооператор: Роман Коробський
З повагою та очікуванням на нові зустрічі в рамках проекту «МоЖу», В. А. Ковпак