- Університет
- Загальна інформація
- Керівництво
- Ліцензування та акредитація
- Інститути
- Фаховий коледж КПУ
- Центр підвищення кваліфікації
- Філія у місті Кременчук
- Ресурси та сервіси
- Матеріально-технічне забезпечення
- Умови доступності для навчання осіб з особливими освітніми потребами
- Гуртожиток
- Спортивний комплекс
- Навчальний відділ
- Військова кафедра
- Психологічна служба
- Лабораторія експериментальної та практичної психології
- Навчально-практичний соціальний центр Класичного приватного університету
- Юридична клініка
- Туристичний клуб "Пілігрим"
- Бібліотека КПУ
- База відпочинку
- Перелік додаткових освітніх та інших послуг, їх вартість, порядок надання та оплати
- Наукова діяльність
- Міжнародна діяльність
- Мета та напрями міжнародної діяльності
- Нормативна база міжнародної діяльності
- Навчання іноземних громадян
- Програми культурно-академічного обміну
- Професійна практика студентів за кордоном
- Співробітництво з закордонними ВНЗ та організаціями
- Участь у міжнародних проектах
- Міжнародні програми
- Інформаційне повідомлення
- Про нас / Контакти
- Соціально-виховна, профорієнтаційна діяльність
- Якість освіти
- Новини
- Вступнику
- Студенту
- Науковцю
- Контакти
Студенство інституту журналістики обговорило перспективи розвитку українського кінематографу
********
У рамках прес-конференції на тему: «Розвиток кінематографії в Україні» майбутні рекламісти, журналісти, спеціалісти з видавничої справи та редагування, а також студенти коледжу КПУ підняли болючі для всього медіапростору нашої країни питання майбутнього українського кіно. Організатори створили в аудитрії атмосферу справжньої прес-конференції, де вперше з впевненістю та задоволенням обговорили не лише проблеми, а й перспективи розвитку українського кіно.
На думку спікерів заходу, студентів IV курсу ІЖМК, показовим чинником відродження кінематографу в нашій країні стало б визнання наших кіномитців на світовому рівні, зокрема отримання заповітного Оскара. Так, Марія Підгребельна, студентка та, за власним визначенням, “диванний експерт”, в очікування омріяної перемоги. Вона розповіла присутнім про складний шлях України до Оскара, який розпочався ще в 1997 році, коли Український оскарівський комітет вперше висунув на здобуття відомої премії фільм «Приятель небіжчика» режисера В'ячеслава Криштофовича. Далі були кінострічки “Мамай” (2003 рік), “Водій для Віри” (2004 рік) “Аврора” (2006 рік), “Ілюзія страху” (2008 рік), “Той, хто пройшов крізь вогонь” (2012 рік), “Параджанов” (2013 рік), “Поводир” (2014 рік) та “Зима в огні” (2016 рік). Однак жодного разу фортуна так і неусміхнулася вітчизняним кіномитцям.
Тож активне студенство КПУ, шукаючи в медіа шляхи виходу з кризи кінематоргафу, зацікавилося всеукраїнським проектом “КіноКраїна”. У рамках проекту об’єдналися найбільші в державі медіа-групи та продакшн-студії, які запропонували нову модель виробництва фільмів і серіалів в Україні. Марія Бордюг, що розкривала це питання для запрошних гостей відзначила, що “набридло дивитися зарубіжне “мило”. Кожен серіал зливається в один сюжет, який можна легко передбачити наперед та здогадатися, що буде далі. Хочеться чогось нового. Наприклад, українського “Доктора Горілку”, чи “50 відтінків сала”.
Тож студенти вирішили діяти та запропонували на розсуд присутніх свою роботу – нове унікальне відео, яке, доречі, бере участь у міжнародному конкурсі відеоробіт. Проект фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні та обирає кращі студенські роботи у номінаціях “відео”, “аудіо”, “фото”.
Дар’я Крилова
та все небайдуже до кіномистецтва
студентство ІЖМК
- переглядів: 1968