«Невідправлені листи» читали на «Літературній кав’ярні» кафедри журналістики і соціальних комунікацій

13 квітня відбулася довгоочікувана для всіх залюблених у поетичні квартирники подія – чергове засідання «Літературної кав’ярні» кафедри журналістики і СК в рамках творчої майстерні «Фан-зона українського слова», присвячена бійцям АТО, переселенцям, волонтерам і всім тим, хто має у шухлядках не відправлені близьким листи… Відеовірш «Лист до Путіна» із перших хвилин занурив усіх у глибини атмосфери невідпралених листів – школярів ЗНВК № 42, Класичного ліцею № 79, їх друзів, КЗ «Грані», Першої дитячої телешколи, Коледжу КПУ, студентів ІЖМК, учасників медіаосвітнього проекту «Справа. Вголос.2».

 

Чи то тема така, чи то весна, але неймовірна кількість талановитої молоді заполнила аудиторник № 408… Сьогодні, коли Муза губиться у численних «вікнах», соціальних мережах, Instagram-aх та gmail-ах, коли українці змушені були в умовах воєнного часу повернутися до найінтимнішого способу спілкування, особливо актуальною стає порятунок епістолярної комунікації – листів-сповідей, листів-прощення, листів-зізнань, листів-інвектив…

В епістолярну кімнату завітали почесні гості – драматургиня, громадська діячка, журналістка Анастасія Косодій та поетеса, PR-менеджер, член оргкомітету «Запорізької книжкової толоки» Вікторія Петрова, які презентували нову творчу ініціативу «Запорізька нова драма» та «Запорізьку книжкову толоку», виступивши із драмою «Спинись, суко!» та чудовими віршами. Гості подарували віршокавоманам чудові магнитики із логотипом Толоки, брошури соціального проекту «Запорізької книжкової толоки», Асамблеї діячів культури Запоріжжя, «АРТ-простору» та ГО «Я люблю Запоріжжя» - «126 км радянських вулиць # Декомунізовано» та анонсували купу соціокультурних проектів у місті.
Уперше на літературнику звучала…віолончель у парі з гітарою… Дмитро Волков, студент Коледжу КПУ, учасник гурту «Хорошие люди» разом із другом удруге прикрашає зустріч власними і популярними піснями.

Влада Чернолуцька, учениця Першої дитячої телешколи, подорослівши на один рік і творчо, і на одну весну від попереднього виступу, вражала недитячою філософією!
Уляна Стрюк презентувала купу творчих ідей – шалену за якістю і професіоналізмом, глибиною почуттів тендітної дівчини відеопоезію та сучасні українські пісні.
Катя Портна, Анна Верховна, Діана Боровська, Антоніна Шпакова вперше ділилися поетичними спробами, а Тоня Шпакова і Каріна Степанкова, познайомившись на проекті «Справа. Вголос. 2» підготували вокальний дует, засвідчивши, що між їхніми командами панує лише здорова конкуренція.
Неабияк вражали студентки-першокурсниці ІЖМК Анна Баранова та Вікторія Кудря. Ці дівчата – гордість спеціальності «журналістика» - власна поезія і проза, концептуальне відео про Чорнобиль, акторська майстерність, мудре есе про четверту владу…

Виступ Миколи Косміна – випускника напряму «Медіакомунікації», вже почесного голови Студради КПУ, справжнього друга студентсько-викладацького складу – запевнив, що у дорослий професійний світ відправляється талановита людина, яка вміє і КВК презентувати, і ліричні пісні не тільки співати, а й писати самому.
Учні ЗНВК № 42, Рамат Суле, Олександр Смірнов, Антон Нехай, занурили у символіку підліткової картини світу.
Деякі приїжджали з смт Кушугум – Вероніка Коса, учасниця проекту «МоЖу» та «Справа. Вголос.2», аби підтримати своїх однодумців.
Загалом, знаємо , що не сві бажаючі встигли виступити, оскільки стілець для «написання листа» був зайняти більше трьох годин!!!!
Наприкінці вечора до нас завітав медіатренер проекту «Справа. Вголос. 2» , голова ГО «Я люблю Запоріжжя», Віталій Бабенко, який висловив своє захоплення нашою зустріччю та талантами Літкав’ярні 
Увесь вечір створювали затишок запашним чаєм і смаколиками М. Підгребельна, М. Бордюг, А. Седловська та А. Безземельна, які цього разу тільки надихалися атмосферою, передавши естафету виступів молодшим.
Даша Крилова, Мухамед Іса фотогафували напам’ять кадри цього вечора, а Роман Ігорович Коробський, ст. викладач Кафедри та зав. навчально лабораторії ІЖМК робив одночасно дві справи – знімав і «оживлював» екран.
Всім гостям, яких не названо, але які створювали неймовірну атмосферу підтримки оплесками, підспівуванням величезне спасибі. Всім учасникам – неохопна вдяність, адже сесія, ЗНО та середина тижня не спинили вас на шляху до нас!!!!!
З повагою, вдячністю, натхненна зустріччю, кафедра журналістики і соціальних комунікацій