- Університет
- Загальна інформація
- Керівництво
- Ліцензування та акредитація
- Інститути
- Фаховий коледж КПУ
- Центр підвищення кваліфікації
- Філія у місті Кременчук
- Ресурси та сервіси
- Матеріально-технічне забезпечення
- Умови доступності для навчання осіб з особливими освітніми потребами
- Гуртожиток
- Спортивний комплекс
- Навчальний відділ
- Військова кафедра
- Психологічна служба
- Лабораторія експериментальної та практичної психології
- Навчально-практичний соціальний центр Класичного приватного університету
- Юридична клініка
- Туристичний клуб "Пілігрим"
- Бібліотека КПУ
- База відпочинку
- Перелік додаткових освітніх та інших послуг, їх вартість, порядок надання та оплати
- Наукова діяльність
- Міжнародна діяльність
- Мета та напрями міжнародної діяльності
- Нормативна база міжнародної діяльності
- Навчання іноземних громадян
- Програми культурно-академічного обміну
- Професійна практика студентів за кордоном
- Співробітництво з закордонними ВНЗ та організаціями
- Участь у міжнародних проектах
- Міжнародні програми
- Інформаційне повідомлення
- Про нас / Контакти
- Соціально-виховна, профорієнтаційна діяльність
- Якість освіти
- Новини
- Вступнику
- Студенту
- Науковцю
- Контакти
«Теплими історіями до шоколаду» смакували в Літературному клубі кафедри журналістики і соціальних комунікацій
********
05 травня 2015 р. Літературна кав’ярня «Фан-зона українського слова» кафедри журналістики і СК ІЖМК зібрала на весняне засідання поціновувачів смачних слів, шоколаду та кави – студентів та викладачів ІЖМК КПУ, ЗНТУ, Коледжу КПУ, школярів гімназії № 11, ЗОШ № 87, 88, 59 та ін. і музичні колективи міста.
Ми вперше зустрілися навесні у травні, а це, напевно, найдивовижніша пора року. Українці чекали на цю весну, як ніколи; вона – ковток свіжого повітря, який дає надію на краще. Нашій творчій майстерні кафедри журналістики і СК ІЖМК за цей час вдалося долучитися до масштабних всеукраїнських проектів, як-то показ короткометражного документального фільму «Холодний Яр. Воля України – або смерть», зустріч з Оксаною Забужко та дуетом «Тельнюк: сестри» у межах проекту «Літопис самовидців: Дев’ять місяців українського спротиву». І ми вдячні всім за інформаційну підтримку (керівництву КПУ, ТО «Своєрідне коло», ВУТ «Просвіта», О.В. Богуславському та Т. В. Хітровій за міцну підтримку ініціатив), вдячні викладацькій спільноті, студентству, школярам міста та усім гостям, хто складає нашу творчу небайдужу аудиторію.
Травнева зустріч умовно називалася «Теплі історії до шоколаду», за традицією назву поцуплено у Надійки Гербіш за однойменною збіркою її кавово-шоколадних оповідань. Загалом, поєднання кави з шоколадом — це не тільки смачно, але й корисно. Офіційна довідка на підтримку того факту, що такі зустрічі мають ще й зцілювальний ефект: кава володіє тонізуючою дією, а шоколад, завдяки вмісту в ньому ендорфінів, є потужним антидепресантом. Це не просто джерело гарного настрою — шоколад без застосування ліків здатний позбавити людину від досить серйозної депресії. Для нас знаковою є інформація про те, що традиція пити каву з шоколадом сходить ще до 18 століття – шанувальниками особливого рецепту під назвою «бічерін» були митці, автори продуктів масової комунікації – Ернст Хемінгуей, Пабло Пікассо.
Кожного разу ми уявляємо свій творчий майданчик по-різному: дах будинку, кав’ярня, а під час цієї зустрічі «опинилися» у літературній майстерні шоколаду, де випікаються слова, які ніколи не закінчуються – «вони народжуються десь у іншому місці, навіть у іншій країні, навіть на інших сторінках, але тривають і тривають, вилуплюються, наче жовті курчатка перед Пасхою, випікаються, як шоколадні мафіни на кухні, виписуються чорнильними ручками в малинових і мандаринових записниках, вив’язуються чиїмось дбайливими теплими руками, наче петельки в нових персикових шкарпетках до Різдва, заварюються, як ранкове какао з молоком… І ніколи-ніколи не зникають» (Н. Гербіш)
«Щастя схоже за смаком на молочний шоколад з мигдалем і на каштановий мед. А ще так само смакують добрі слова» (Н. Гербіш). Ці слова з теплої історії під назвою «Музика кольорових снів» стала творчим гаслом для всіх нас!
Маленькою передмовою до кожного майстра були рядки з книжки, що нас надихнула, – «Теплі історії до шоколаду»
Весна – це час відлиги у стосунках, у природі, у почуттях…Тому Катерина Гапіцонова розпочала вечір тематичною мелодійною піснею. До речі, саме вона є дизайнером нашого кожного «аудиторника» (так, шуткуючи, ми називаємо засідання на кшталт «квартирника»). Тож цього разу ауд. 316 розквітла дивовижними квітами та зігрілася затишними свічками.
Так хочеться, щоб наш клуб, разом із іншими літературними об’єднаннями, розворушив літературно-музичне весняне Запоріжжя! Щоб «куди б ми не зайшли – усюди лунала щира й свіжа музика, і навіть деякі лавочки на вулицях вигравали б вишукані мелодії Шопена». І ми вже маємо таких музикантів, які є музичною візитівкою нашого міста – гурти «Хорошие люди», «Боїнг 77», «Друзья Гагарина». Їх виступи стали мистецькою кульмінацією зустрічі! Хлопці неодноразово співали «на біс».
«Якомога частіше слухайте «живу» музику: на концертах, репетиціях, стоячи коло вуличних музикантів і усміхаючись їм. Або ж самі беріть до рук інструмент – і грайте! Найкраще піднімає настрій не зіграна з нотного листка композиція, а імпровізація на тему того, що зараз відбувається всередині» (Н. Гербіш).
Так, Діма Сироїд, наш друг, який доводить, що мистецька комунікація здатна об’єднувати і журналістів, і програмістів, і юристів, підслухав сповідь Т. О. Кондик та підібрав гідну музичну імпровізацію до її вірша.
Дарина Кривохатько, яка продовжує письменницьку традицію своєї сестри, нашої студентки У. Уривохатько, знову запросила нас до свого поетичного світу, в якому вирували емоції на любовному і громадянському фронтах.
Анастасія Безземельна ділилася своєю неперевершеною глибокою жіночою лірикою.
Вікторія Петрова, «глибоко-емоційно-формо-і-змістово-насичена» майстриня слова, визнана професіоналами, знову подарувала майстер-клас та просто задоволення від своєї поезії.
Василь Ленц здивував не тільки своїми римованими думками, піснею, виконаною зі своїм гуртом, а й навдивовижу талановито прочитаним віршем С. Жадана – «Приголосні» – лірикою справжнього чоловіка…
Вже другу зустріч поспіль академічною прикрасою вечора є гра на весняно-ліричному, дівочому інструменті «серця» – флейті щирої Кіри Кремпової, учасниці міжнародних музичних фестивалів.
Дебютували з піснею на літературнику студентки Коледжу КПУ – гр. КДЩ 113 – Каріна та Анастасія.
Справжнім смаколиком став виступ найменшої поетеси – Влади Чернолуцької – слухачки Першої дитячої телешколи м. Запоріжжя.
Артем Аксьонов (Артему, точніше його мамі – окрема подяка за смачнюче варення, яким ми насолоджуємося щопівроку на засіданнях), Роман Коробський, Дмитро Гонтаренко, Катерина Баришенська та Анастасія Безземельна увіковічнювали «таїну» на фото й відео та оздоблювали творчий майданчик музичними та відеородзинками.
Тож, кожному, хто завітав до нашої літературної кав’ярні зі своєю смачною прозою, віршем чи музикою, або просто насолодитися теплими шоколадними історіями, ВЕЛИКЕ ЩИРЕ СПАСИБІ!!!!!
А найприємнішим моментом було запитання після спільного дуже душевного, хоч зовсім не професійного, виконання пісні «Дякую тобі» С. Вакарчука: «А коли наступний літературник?»
Ми закрили сезон 2014-2015 р.! Читайте гарні книги, слухайте музику, співпрацюйте зі своєю Музою – і приходьте восени! ДО НОВИХ СМАЧНИХ ЗУСТРІЧЕЙ!!!!!!!
З повагою та вдячністю всім і кожному, кафедра журналістики
і соціальних комунікацій, літклуб «Фан-зона українського слова»
- переглядів: 2144