В питаннях впровадження децентралізаційної реформи Запорізька влада разом із провідними науковцями регіону готові об’єднати зусилля

Європейські стандарти життя – це не захмарні мрії, а ціль, досягненню якої  сприятиме  децентралізація владних повноважень і реформування основных галузей. В запорізькому регіоні до цих процесів активно долучаються науковці.Науково-практичний круглий стіл „Реформа децентралізації в Україні: фінансово-економічні, правові та управлінські засади”, який відбувся 20 травня у Класичному приватному університеті, організовано спільними зусиллями Запорізької обласної  державної адміністрації, Запорізької обласної ради, Запорізького офісу реформ та Класичного приватного університету.

 

 

Чого чекають від наукової спільноти? По-перше – залучення вчених до написання стратегій розвитку перших об’єднаних територіальних громад Запорізької області. По-друге, в ході засідання було озвучегне питання щодо можливості  залучення педагогічного складу університету до навчання представників місцевого самоврядування.  Як підкреслив у своєму виступі перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков - процес децентралізації триває за планом, але на жаль, на окремих територіях відбувається його політизація,  тому нам вкрай необхідна  підтримка науки. Всі ми розуміємо, що будь яка реформа -  це не тільки роз’яснення суті реформи,  а й формування бази для змін законодавства. 
Треба зазначити, що тем для обговорення було вдосталь і засідання круглого столу тривало декілька годин. Обмін думками, обговорення спірних питань дійсно сприяє пошуку найбільш ефективного шляху реформи децентралізації в країні.
Зі слів першого проректора КПУ - доктора економічних наук, професора Ольги Покатаєвої, за результатами  засідання в Класичному приватному університеті будуть сформовані пропозиції щодо змін в законодавство і направлені в аналітичний центр Асоціації міст України.

Еліна Волотко
Інститут економіки Класичного приватного університету