Українська молодь з Європою

Про європейську інтеграцію України говорять давно і багато. Цю привабливу для суспільства ідею використовують у політичній риториці майже всі головні політичні сили. Запевнення у незмінності європейського курсу України стали невід’ємним атрибутом офіційних урочистих промов найвищого рівня. Можливо, через все це багато громадян України сприймають євроінтеграцію як суто політичну матерію, предмет міжнародних переговорів, справу президентів та прем’єрів. Проте реальна, а не декларативна європейська інтеграція насамперед має стосуватися внутрішнього розвитку країни. Наприклад, розширення сфер навчання для українських студентів.

 

Саме з цього приводу 27 травня до Обласного Центру молоді в Запоріжжі приїхало представництво Європейського союзу, куди й завітали студенти Інституту журналістики і масової комунікації. Мета приїзду була проінформувати студентів про можливості навчання в Європі. Серед представників були політичні діячі та бізнесмени, але найцікавіше те, що вони українці, які в свій час поїхали навчатись до Європи і на своєму досвіді можуть розказати про всі переваги навчання за кордоном.Гострою для дискусії була тема про невизначеність студентів у подальших діях із навчання. Тобто опитування яке влаштували представники Євросоюзу показало, що 40% студентів які знаходились в аудиторії, не змогли дати відповідь на запитання «Де саме їм би хотілось навчатись і в подальшому працювати?»
Після невеличкого опитування студенти з цікавістю слухали детальну розповідь про переваги європейської освіти і перспективи які на них чекають, та в загалі життя в Європі. Наприклад, такі очевидні переваги, як: чистіше довкілля, якісніша освіта, зручніший та безпечніший автотранспорт, посилення прав споживачів тощо.
У процесі конференції один із спікерів торкнувся питання української освіти, він говорив про те, що зараз вона в не найкращому стані. Акцентуючи на тому, що їхня пропозиція з навчанням – це як рятувальне коло для українських студентів.
Але було розглянуто й ряд вимог до самих студентів, які мали наміри навчатися за кордоном. Саме риторичне запитання, яке було в думках у студентів «Чи готові вони до переїзду, готові покинути батьківщину, родину, друзів та поїхати на навчання до іншої країни?». Та раптом один із представників промовив слова: «Поки ви ще молоді – їдьте, навчайтесь, тому, що згодом час стане вашою головною проблемою»
Справді, рано чи пізно тільки час розставить точки над і, та вирішить сам все за вас. Тому потрібно зробити це першими.
На сьогоднішній день 28 країн входить до Євросоюзу і кожна з цих країн відкрита для теплого прийому студентів. Головне пам’ятати, якщо щось робиш – роби це добре, а погано вийде навіть саме собою.
Загалом конференція була дуже інформативна, яка мала певну стимуляцію для студентів. 
«Як би добре не було за кордоном, серцем ми завжди на батьківщині. І хоч навчатись хочемо ми там, будемо вірити що згодом краще стане тут.»

Денис Комашко,
Студент І курсу,
Інститут журналістики і
масової  комунікації Фото: Мухаммед Іса, Денис Комашко