Ти можеш більше, або як школярі Запорізького краю проблеми в своєму місті шукали

«Ти можеш більше!» Саме це ми намагалися показати школярам Запоріжжя та області. І вони повірили в те, що навіть маленька когорта людей здатна творити позитивні зміни. Тож, у стінах Класичного приватного університету, який завжди радо відкриває свої двері для нових друзів, керівництво громадської організації "Небо без кордонів" разом з Інститутом журналістики і масової комунікації творили історію для 30 школярів і школярок Запорізького краю.

 

 

Знайомство у формі гри, проблеми міста очима дітей, занурення у зміни в дії конкретної людини чи групи людей, презентація акції "Добро жменями. Запоріжжя", знайомство з Благодійний фонд "ОВЕС", чай зі смаколиками і найголовніше – командна робота у створенні заходу руками дітей, презентація та голосування за кращий з кращих проектів – все це – тренінг, назва якого вкладається у три звичні слова – "Ти можеш більше!".

Про те, що сучасні школярі можуть більше, ніж думають їм розповідали: президентка ЗМГО "Небо без кордонів", заступниця директора ІЖМК, Ірина Дяченко та віце-президентка "Небо без кордонів" , Ірина Ярко.
Будемо відверті, готуючись до тренінгу ми уявити не могли, що в дитячих головах "сидять" такі дорослі проблеми як: корупція, складний фінансовий стан міста, необізнаність запоріжців у культурних пам’ятках свого краю, санітарний стан лікарень та інші. Далі було "про наболіле" - проблеми з екологією, освітою, бездомними тваринами та не толерантне ставлення людей одне до одного. Не забули діти і про особливих дітей, які мешкають у дитячих будинках, інтернатах, психіатричних лікарнях. Учні так і "кричали": "Люди в біді! Потрібна допомога!".

Тож, коли справа дійшла до створення власних майбутніх заходів, діти взялися рятувати те, що їм найближче. Кожна команда, а їх було чотири, розробила та представила свій проект. Кращий з кращих учні обирали методом особистісного голосування. У результаті маємо два проекти-переможці, які ще необхідно втілити в життя. Тож, незабаром ми побачимо Запоріжжя, яке змінюють наші діти!
За свої старання кожен школяр отримав цілих два сертифікати, один, від ГО "Небо без кордонів" що засвідчує участь у тренінгу "Ти можеш більше", інший – від Класичного приватного університету – подарунок, що дає право майбутнім абітурієнтам на 10%-ву знижку у навчанні за будь-яким обраним напрямом.

І на завершення, за старою доброю традицією – спільне фото на згадку, аби діти не забували, що вони дійсно можуть більше! Якщо ми почнемо відкривати цей світ, тоді і світ відкриється для нас. Головне не забувати про людяність, яка нагадує нам, хто ми є і для чого.
А тим часом, у проведенні тренінгу щиро дякуємо ГО "Краще Місто" та особисто її керівнику Антону Жуку за допомогу і фінансову підтримку заходу, який надихає на позитивні зміни.
Час розставить все на свої місця, а поки "тримаємо кулачки" за тих школярів, які наважилися творити позитивні зміни у своєму місті. І таки так, вони можуть більше!

Ірина Ярко,
Фото: Роман Коробский,
Ірина Ярко