«Підпис має силу рятувати!» – сказали школярі в рамках Марафону написання листів-2016

Щороку в День прав людини Міжнародна правозахисна організація Amnesty International консолідує свої зусилля на захист конкретних жертв порушень прав людини під час Марафону написання листів, заходу, у рамках якого люди зі всього світу пишуть листи на захист людей, чиї права порушені, і на знак солідарності з ними. В Україні Марафон проходить вдесяте. У 2015 році захід відбувався в більш ніж 20 населених пунктах по всій країні, було написано більше 35 000 листів. Цього року Марафон проходить в близько 24 містах України.

 

 

У Запоріжжі у Класичному приватному університеті за сприяння Ірини Володимирівни Олійник, заввідділу виховної та позашкільної роботи Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради, школярі (близько 200 учнів) з активною громадською позицією разом із своїми вчителями написали листи-підтримки героям та героїням Марафону та підписали петиції, які є жертвами правового свавілля: серед них 7 міжнародних справ і 1 українська – справа Ервіна Ібрагімова, кримськотатарського активіста, доля якого наразі невідома. Увесь світ приєднався до вирішення „українського питання”. Через етичні причини щирі листи підтримки учні писали батькам Ервіна  – листи-надії, листи віри, листи підтримки.

У Запоріжжі це був наймасштабніший захід, що об’єднав шкільну спільноту. Ми пишаємося небайдужими та активними школярами, що формують еліту краю. Надзвичайно приємно, коли дівчата і хлопці після завершення заходу залишалися, аби записатися в число волонтерів організації, розпитували деталі справ, ділилися своїми волонтерськими здобутками.

Сотні листів, написані під час Марафону в Запоріжжі різними мовами, досягаючи адресатів, дають неймовірний результат! За статистикою, у понад третині справ, якими займається Amnesty International, світ помічає позитивні зрушення. Зрушення відбуваються і у свідомості молодих українців – вони вірять, що їх голос, їх підпис, їх активна громадська позиція може покращити світ і допомогти іншим!
У середу, о 10.40 в аудиторії 222 головного корпусу відбудеться Марафон написання листів для студентів КПУ. Запрошуємо всіх небайдужих, всіх, хто вірить, що його голос, його підпис чи лист має силу рятувати!

Кафедра журналістики, реклами і соціальних комунікацій