- Університет
- Загальна інформація
- Керівництво
- Ліцензування та акредитація
- Інститути
- Фаховий коледж КПУ
- Центр підвищення кваліфікації
- Філія у місті Кременчук
- Ресурси та сервіси
- Матеріально-технічне забезпечення
- Умови доступності для навчання осіб з особливими освітніми потребами
- Гуртожиток
- Спортивний комплекс
- Навчальний відділ
- Військова кафедра
- Психологічна служба
- Лабораторія експериментальної та практичної психології
- Навчально-практичний соціальний центр Класичного приватного університету
- Юридична клініка
- Туристичний клуб "Пілігрим"
- Бібліотека КПУ
- База відпочинку
- Перелік додаткових освітніх та інших послуг, їх вартість, порядок надання та оплати
- Наукова діяльність
- Міжнародна діяльність
- Мета та напрями міжнародної діяльності
- Нормативна база міжнародної діяльності
- Навчання іноземних громадян
- Програми культурно-академічного обміну
- Професійна практика студентів за кордоном
- Співробітництво з закордонними ВНЗ та організаціями
- Участь у міжнародних проектах
- Міжнародні програми
- Інформаційне повідомлення
- Про нас / Контакти
- Соціально-виховна, профорієнтаційна діяльність
- Якість освіти
- Новини
- Вступнику
- Студенту
- Науковцю
- Контакти
Циклова комісія соціальної роботи
********
Циклова комісія з соціальної роботи готує фахових молодших бакалаврів за спеціальностями «соціальна робота» та «соціальна педагогіка».
Соціальна робота – це гуманітарна спеціальність, що має широкі можливості для працевлаштування. У світовій практиці професія фахівця – організатора соціальної підтримки входить до десяти найбільш престижних. Основне її призначення – надати допомогу людині, яка через об’єктивні чи суб’єктивні обставини потрапила у складну життєву ситуацію, вносити позитивні зміни у життя громади, розвивати технології суспільного діалогу та трансформації.
Наразі існує більш ніж 100 посад для соціального працівника та соціального педагога. Зокрема: експерт з регулювання соціально-трудових відносин, лобіст, експерт з розвитку громад, SMM менеджер, фахівець з соціального проектування, клінічний соціальний працівник, державний соціальний інспектор, фахівець з питань міграції, спеціаліст з соціальних інновацій, тренер з розвитку соціальних навичок, спеціаліст з розвитку корпоративної культури, спеціаліст із кризової інтервенції, менеджер освітніх проектів, HR-спеціаліст, фахівець з питань інклюзії, співробітник служб пробації, менеджер з комунікації, консультатнт громадсько-політичних організацій, фандрайзер, соціальний аніматор, фахівець з PR-технологій, організатор культурно-дозвіллєвої діяльності, коуч та багато інших.
Можливості працевлаштування та сфери діяльності фахівця: органи державного управління та місцевого самоврядування; служби зайнятості; служби по ділам сім’ї, дітей та молоді; міністерство соціальної політики; тренінгові центри; служби управління персоналом; соціально-психологічні служби підприємств; управляння соціального захисту населення; система освіти; реабілітаційні, кризові, консультивні центри; система охорони здоров’я; МВС, армія; представництва міжнародних організацій тощо.
Підготовка сучасного фахівця соціальної сфери передбачає впровадження в освітній процес новітніх технологій, інтерактивних форм навчання, створення умов для розвитку та виховання студента з урахуванням індивідуального підходу та сучасних запитів суспільства. Саме тому освітня програма підготовки фахового молодшого бакалавра за спеціальностями «соціальна робота» та «соціальна педагогіка» передбачає розвиток практичних навичок та ознайомлення с сучасними соціальними, соціально-педагогічними та соціально-психологічними технологіями.
Задля досягнення цієї мети циклова комісія соціальної роботи активно залучає студентів як до основного навчального процесу, так і до позааудиторної практики, волонтерської діяльності, реалізації актуальних соціальних проєктів.
У 2016 році при Класичному приватному університеті створено Навчально-практичний соціальний центр, на базі якого протягом всього року організується надання соціально-психологічної допомоги, проводяться індивідуальні консультації, групова робота, навчально-практичні семінари, тренінги тощо. Студенти Фахового коледжу КПУ беруть активну участь у діяльності Навчально-практичного соціального центру, маючи змогу отримати практичні навички роботи з різними групами клієнтів, взяти участь у розробці і реалізації соціальних проєктів, реалізувати свої знання та навички у волонтерській діяльності.
Наразі Навчально-практичний соціальний центр КПУ:
– це практична платформа для отримання практичних навичок з технологій соціальної роботи та соціальної педагогіки;
– ресурсна база для реалізації соціальних проєктів із залученням студентів та волонтерів;
– практична база реалізації соціальних програм та молодіжних ініціатив.
У рамках діяльності Центру реалізуються інформаційно-освітні програми та тренінги за напрямами:
– основи ненасильницької комунікації та фасілітація діалогів (процес створення простору для відкритого діалогу з різними точками зору; процес підтримки групи у навчанні та пошуку рішень; процес, який дозволяє групі налагодити співпрацю і працювати ефективно);
– медіація (технологія створення простору для регулювання та вирішення соціальних конфліктів);
– організаційний розвиток та менеджмент соціальних проектів (процес створення та реалізації соціального проекту, менеджмент та моніторинг проекту, фандрейзинг, організація роботи команди);
– школа професійних фахівців соціальної сфери з отримання практичних навичок за окремими напрямами діяльності;
– школа сімейних відносин (сімейні цінності, підготовка молоді до сімейного життя, ролі та відповідальність в родині);
– розвиток особистісних ресурсів та соціалізація особистості;
– технології профілактики проявів насильства та торгівлі людьми;
– технології адаптації постстресового розладу;
– курси бебісітторів (навички роботи та догляду за дітьми, вікова психологія та педагогіка, гігієна та здоров’я, перша невідкладна допомога, етика та правові основи роботи в сім’ї, конфліктологія) та інші.
А також розробка, організація та проведення освітніх програм та тренінгів за запитом, з актуальних тем та соціально-педагогічних, соціально-психологічних технологій, практичної психології та соціальної роботи.
У 2019 році у співпраці з громадською організацією «Александра і С» за підтримки німецького фонду «GIZ», на базі Навчально-практичного соціального центру КПУ було відкрито Центру каніс-терапії, де студенти спеціальностей «соціальна робота» та «соціальна педагогіка» Фахового коледжу КПУ отримують практичні навички каніс-терапї у роботі з різними групами клієнтів.
Циклова комісія соціальної роботи активно співпрацює з державними установами та громадськими організаціями в організації навчальної діяльності та практичної підготовки студентів, реалізації соціальних проєктів тощо. Наразі партнерами циклової комісії соціальної роботи є КЗ «Запорізький обласний центр соціально-психологічної допомоги» ЗОР, Управління соціального захиту населення Запорізької міської Ради, Запорізькій міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Громадська організація «Александра і С», Запорізька обласна асоціація бойових єдиноборств «Вовк», Центр підтримки громадських та культурних ініціатив «Тамариск», м. Дніпро, Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях та ін.
Співпраця з державними установами та громадськими організаціями дає можливість студентам під час проходження практики інтегрувати велику кількість різноманітних виробничих функцій: діагностичну, прогностичну, організаторську, комунікативну, превентивну, коригуючу, соціально-економічну та ін., оволодіти уміннями та навичками реалізації соціально-педагогічних технологій, технологій соціальної роботи, самостійно і творчо застосовувати знання, здобуті у процесі навчання.
Виконання програми практики створює умови для розвитку стійкого інтересу у студентів до дослідницько-експериментальної та науково-дослідницької роботи в рамках професійної діяльності, вдосконалення всього комплексу професійних вмінь і особистісних якостей, необхідних майбутньому фахівцю, закріплення норм і правил професійного етичного кодексу соціального працівника та соціального педагога.
Участь циклової комісії в державних програмах та громадських ініціативах
Фахівці циклової комісії іиступають ініціаторами та організаторами освітніх програм з фасілітації, медіації, врегулювання конфліктів, розвитку ненасильницької комунікації з метою посилення спроможності місцевих громад до профілактики та врегулювання конфліктних ситуацій, розвитку здорового способу життя молоді, підвищення кваліфікації фахівців соціальної сфери.
У співпраці з державними та громадськими організаціями фахівці циклової комісії беруть участь у міжнародних та державних програмах, проєктах, підтримують соціальні ініціативи та залучають до їх реалізації студентів. Так, ще з 2016 року запроваджено соціальний проєкт, направлений на профілактику та подолання насильства та агресії серед молоді. Проєкт реалізується на базі шкіл міста Запоріжжя та долучає інтерактивні навчальні заняття (тренінг, ток-шоу, соціальний театр) та індивідуальні консультації. У реалізації проєкту активно беруть участь студенти коледжу, отримуючи навички роботи з різними соціальними групами, досвід менеджменту соціальних проєктів, практику соціальної та соціально-педагогічної роботи.
З кожним роком позааудиторна діяльність студентів розширює можливості інформування та зв’язків з громадськістю, створює можливості для опанування різноманітних навичок та видів діяльності фахівця соціальної сфери.
Дисципліни (предмети) циклової комісії
Спеціальність «соціальна робота» |
Спеціальність «соціальна педагогіка» |
Історія та теорія соціальної роботи Деонтологія Загальна та соціальна психологія Вікова психологія Вікова фізіологія Медико-соціальні основи здоров ’ я Місцеве самоврядування та соціальна робота Основи психодіагностики та психокорекції Методика соціальних досліджень Основи соціально-психологічної реабілітації Соціальна робота з різними групами клієнтів Методика та технології соціальної роботи Соціальна робота в громаді Соціальна педагогіка Право соціального забезпечення Основи консультування Соціальна робота з профілатики насильства |
Деонтологія Загальна педагогіка Медико-соціальні основи здоров ’я Загальна та соціальна психологія Вікова психологія Вікова фізіологія Педагогічна психологія Педагогіка сімейного виховання Методика соціально-педагогічної роботи Методика та технології соціальної роботи Методика соціальних досліджень Основи психодіагностики та психокорекції Основи педагогічної майстерності Право соціального забезпечення Соціальна робота в громаді Основи соціально-психологічної реабілітації Основи консультування Основи корекційної педагогіки та інклюзії |
Кадровий потенціал циклової комісії
7 кандидатів наук
5 викладачів вищої категорії
1 спеціаліст
Голова циклової комісії
Ігрушко Анастасія Юріївна , кандидат соціологічних наук, старший викладач циклової комісії, викладач вищої категорії. Стаж роботи у закладах вищої освіти 10 років. Працює на постійній основі. Її діяльність спрямована на теоретичну та практичну підготовку здобувачів фахової передвищої освіти освітніх програм «соціальна робота» та «соціальна педагогіка». Анастасія Юріївна є викладачем з великим досвідом практичної та адміністративної роботи, активним громадським діячем.
Члени циклової комісії
Арабаджин Марина Володимирівна , спеціаліст, старший викладач, викладач дисциплін «Основи психодіагностики та психокорекції», «Технологія роботи соціального гувернера», «Дозвіллєва діяльність», «Теорія та історія соціального виховання», «Основи сценарної роботи соціального педагога».
Гришина Тетяна Анатоліївна , кандидат психологічних наук, доцент, викладач вищої категорії, старший викладач, викладач вікової та педагогічної психології.
Зеленкевич Ліана Павлівна , кандидат соціологічних наук, старший викладач, викладач історії та теорії соціології, галузевої соціології.
Ігрушко Анастасія Юріївна , кандидат соціологічних наук, викладач вищої категорії, старший викладач, викладач дисциплін професійної та практичної підготовки спеціальностей «соціальна робота» та «соціальна педагогіка».
Кузьменко Юлія Анатоліївна , кандидат педагогічних наук, старший викладач, викладач педагогічної майстерності, педагогіки сімейного виховання.
Облєс Ірина Ігорівна , кандидат педагогічних наук, доцент, викладач вищої категорії, старший викладач, викладач загальної педагогіки.
Стадник Альона Георгіївна , кандидат соціологічних наук, старший викладач, викладач теорії та історії соціальної роботи, методики соціальних досліджень.
Стрілько Яна Сергіївна , кандидат наук з державного управління, доцент, викладач вищої категорії, старший викладач, викладач дисциплін «Місцеве самоврядування та соціальна робота», «Документальне забезпечення соціальної роботи»
- переглядів: 467