У Запоріжжі розпочався фестиваль СТЕМів

 

У Запоріжжі розпочався фестиваль СТЕМів

Пень, стояк і, навіть, козел – так словник Даля тлумачить слово стем. Однак у свідомості людей, що днями зібрались в Палаці культури «Дніпроспецсталь», стем став, якщо не способом життя, то, принаймні, великим захопленням.

            Стартував ХІІ Міжнародний фестиваль «Студентські жарти 2010». Традиційно учасники цього заходу жартують у такому «кавеенівському» жанрі, як стем. Студентський театр естрадних мініатюр популярний ще з 50-их років. Це гумористична сценка, що розігрується невеликою кількістю акторів. Зараз прихильників стему багато не лише в нашому місті, але й на території всього СНГ. Дев’ятнадцять команд з України, Росії та Білорусії: прямий цьому доказ.

            Відкривав захід студентський театр Запорізького юридичного інституту під назвою «ФМ». Також в перший день фестивалю виступили ще дві команди: Волгоградська «разом по неволі» та наша запорізька «Карандаш». «Ми сподіваємося почути свіжі та неординарні жарти, побачити нові обличчя. Проте головне, щоб у виступах учасників не було «вульгарщини» » - сказав голова журі, сценарист телеканалу «Інтер» Олег Зима. Взагалі, судійський склад у цьому році дійсно зірковий. До нього входять актори театру та кіно, заслужені «каламбурівці», «маскішоувці» та «довгоносики».

 

 

            «Студентські жарти 2010» триватимуть до 27 березня і закінчаться фінальним гала концертом. Цікавинкою цього року буде святкування п’ятдесятиліття СТЕМ театру «Будильник». Організатори обіцяють, що на ювілей завітають перші актори студентських театрів естрадних мініатюр, які в свій час отримали благословення від Аркадія Райкіна.

 

 

Аліна Доннік