До дня боротьби зі СНІДом представники "Всеукраїнської мережілюдей, які живуть з ВІЛ/СНІД" зустрілись зі студентами.

      30 листопада, напередодні всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, у Класичному приватному університеті відбулась зустріч, яка була присвячена питанню ВІЛ/СНІДу та висвітлення теми нетрадиційної сексуальної орієнтації у ЗМІ.

      На даний момент в Україні епідемія ВІЛ є наймаштабнішою у Європі і кількість інфікованих невпинно зростає. Зокрема, у Запоріжжі за останній рік кількість ВІЛ позитивних людей збільшилась на 15% порівняно з минулим роком, така ж тенденція спостерігається у всіх регіонах країни. І вирішенням цього питання може стати більш серйозне ставлення до проблем ВІЛ/СНІДу, зокрема своєчасне проходження тесту, який визначає ВІЛ-статус.

      Ірина Дорошенко, представник правління організації людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, закликає молодь пройти тест на ВІЛ-статус.
      „Тест не позбавляє Вас вибору, він Вам його дає” – ця теза стала головним закликом до дії. Адже лікування від ВІЛ існує, але воно допоможе, якщо виявити інфекцію своєчасно.
      Перша стадія хвороби (3-6 місяців) проходить без симптомів, на другій стадії може спостерігатись зниження маси тіла, сонливість, втома, а на третій стадії вже починає руйнуватись імунна система людини. І кращий спосіб вберегди себе від можливого розвитку хвороби – звернення до лікаря та проходження тесту.
      При висвітленні питань ВІЛ/СНІДу організатори дали можливість зрозуміти, що усвідомлення людиною свого ВІЛ-статусу має велике значення. Тому що, як вже було вище зазначено, існує лікування, про яке детально розповіли під час зустрічі, а саме антиретровірусна терапія. Вона назначається лікарем за медичними показниками, і суть її полягає у постійному вживанні антиретровірусних препаратів. ВІЛ позитивні повинні уважно стежити за постійним графіком їх вживання. Розпочавши лікування своєчасно, людина зможе прожити повноцінне й довге життя.
      В Запоріжжі така терапія стала можливою з 2005 року і медикаменти надходять за кошт держави та Глобального фонду боротьби з туберкульозом і СНІДом. Тому кожному хворому буде надана допомога.
      Також організатори конференції закликали починаючих журналістів до толерантності, зокрема при висвітленні питань, що стосуються СНІДу. Одним із шляхів зараження на ВІЛ є статевий акт. Зважаючи на те, що 7% громадян нашої країни мають нетрадиційну сексуальну орієнтацію і входять до найчисленнішої групи ризику, до висвітлення питання поширення інфекції треба ставитись уважно та толерантно. Адже ЗМІ мають великий вплив на формування громадської думки. І кожне слово, надруковане чи сказане журналістом, може призвести до дискримінації та неповаги до певних соціальних груп, зокрема до ВІЛ-позитивних людей. Часто це стає причиною того, що люди боятимуться звернутися до лікаря чи піти у клініку для проходження тесту через невиправдано погане ставлення до них та нерозуміння їх проблеми.
      Нам, майбутнім журналістам, варто усвідомити своє значення у формуванні ставлення суспільства до ВІЛ-інфікованих. І ця зустріч допомогла зрозуміти, що не всі люди — ВІЛ-позитивні, але всі ВІЛ-позитивні — люди.
 

Марія Єрохіна, студентка ІІ курсу
Інституту журналістики і масової комунікації