- Університет
- Загальна інформація
- Керівництво
- Ліцензування та акредитація
- Інститути
- Фаховий коледж КПУ
- Центр підвищення кваліфікації
- Філія у місті Кременчук
- Ресурси та сервіси
- Матеріально-технічне забезпечення
- Умови доступності для навчання осіб з особливими освітніми потребами
- Гуртожиток
- Спортивний комплекс
- Навчальний відділ
- Військова кафедра
- Психологічна служба
- Лабораторія експериментальної та практичної психології
- Навчально-практичний соціальний центр Класичного приватного університету
- Юридична клініка
- Туристичний клуб "Пілігрим"
- Бібліотека КПУ
- База відпочинку
- Перелік додаткових освітніх та інших послуг, їх вартість, порядок надання та оплати
- Наукова діяльність
- Міжнародна діяльність
- Мета та напрями міжнародної діяльності
- Нормативна база міжнародної діяльності
- Навчання іноземних громадян
- Програми культурно-академічного обміну
- Професійна практика студентів за кордоном
- Співробітництво з закордонними ВНЗ та організаціями
- Участь у міжнародних проектах
- Міжнародні програми
- Інформаційне повідомлення
- Про нас / Контакти
- Соціально-виховна, профорієнтаційна діяльність
- Якість освіти
- Новини
- Вступнику
- Студенту
- Науковцю
- Контакти
Святкування річниці Кіровоградського інституту державного та муніципального управління КПУ
********
З нагоди святкування річниці Кіровоградського інституту державного та муніципального управління КПУ керівництвом інституту була організована виїзна екскурсія для студентів та професорсько-викладацького складу до Чигиринського заповідника.
Знайомство з культурно-історичними пам’ятками міста для студентів почалося з відвідання музею Богдана Хмельницького. Зібрання експонатів музею налічує біля 2000 предметів. Серед них унікальна археологічна колекція речей XVII століття, козацька зброя та спорядження, нумізматика, твори українського мистецтва на козацьку тематику. Музей має чисельну колекцію пізньосередньовічних предметів декоративно-ужиткового мистецтва: горщики, глечики, миски, кухлі, пічні кахлі із замчища Б. Хмельницького в с. Суботів.
Далі ми завітали до храму святих Первоверховних апостолів Петра і Павла та його автентичні залишки епохи середньовіччя. Біля церкви встановлено пам’ятник митрополиту Йосипу Нелюбовичу-Тукальському, який в 70 роках XVII ст. був настоятелем храму.
По дорозі до Замкової гори ми відвідали каплицю Покрови Пресвятої Богородиці. В ній перепоховані рештки козаків і жителів міста із цвинтаря XVII ст., знайдені під час археологічних досліджень.
Від каплиці кам’яні сходи ведуть на верхівку Замкової гори, з якої відкривається неповторна панорама Чигирина та його околиць. Тут нашу увагу привернула цікава розповідь екскурсовода про історію міста, стародавні легенди, визначні пам’ятки на горі: величний монумент Б. Хмельницькому, кам’яний хрест на честь захисників міста в часи середньовіччя, залишки Чигиринської фортеці – бастіон Дорошенка.
Останнім пунктом нашої подорожі став Холодний Яр. З цим урочищем пов’язано багато знаменних подій історії України: національна революція XVII століття, повстання Коліївщина 1768 р., Холодноярська республіка періоду громадянської війни, партизанський рух в роки Другої світової війни. На честь цих подій в регіоні встановлено пам’ятники і пам’ятні знаки. Найбільш визначні пам’ятки Холодного Яру, які мають національний статус – Мотронинське городище скіфського часу (VIІ-ІV ст. до н. е. ) та Свято-Троїцька церква Мотронинського монастиря.
Патріархом холодноярських лісів є дуб-велетень на хуторі Буда. В народі його називають за іменем одного з ватажків Коліївщини дубом Максима Залізняка. Вік дерева обчислюють далеко за 1000 років.
Студенти Кіровоградського інституту державного та муніципального управління КПУ
- переглядів: 2380