„ПЕРШИМ БУЛО СЛОВО...” або ДЕНЬ СЛАВЯНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ В ІНСТИТУТІ УПРАВЛІННЯ КПУ

24 травня всі слов'янські народи: росіяни, українці, білоруси, чехи, словаки, болгари, серби, хорвати – відзначають своє спільне свято – День слов’янської писемності. 

Цей день обраний невипадково. Адже саме 24 травня Церква вшановує святих Кирила та Мефодія – творців слов’янської писемності. 1150 років тому завдяки їх зусиллями в слов’ян з’явилася своя абетка, що дала початок розвитку самобутньої писемності та літератури. 
Святі рівноапостольні брати Кирило та Мефодій стоять у джерел слов’янської писемності та культури, що дала світу видатних вчених, діячів літератури та мистецтва. Крім того, Святі Кирило та Мефодій є небесними заступниками нашого університету, тому що на його території перебуває Храм, названий на їх честь.

 

 

 

 

З привітальними словами з нагоди урочистого заходу, присвяченого 1150-й річниці просвітительської місії святих рівноапостольних Кирила та Мефодія виступили:

Високопреосвященніший Лука, архієпископ Запорізький та Мелітопольский.

Ректор Класичного приватного університету, доктор наук з державного управління, професор Огаренко Віктор Миколайович.

Заступник завідуючого інформаційно-аналітичного методичного центру департаменту освіти та науки, молоді та спорту Запорізької міської ради Гусак Оксана Вікторівна.

 

Настоятель Храму Святих Кирила та Мефодія, протоієрей Ігор Рябко.

 На урочистий захід завітали учні та вчителі запорізьких загальноосвітніх закладів, студенти Коледжу КПУ, викладачі університету, а також шановними гостями свята став колектив театру поетичної пісні “La Chanson”, який завдяки своїй витонченій творчості не міг залишити байдужим жодного з присутніх. За розвиток духовності серед молоді та просвітницьку роботу артисти були нагороджені Грамотою Ректора Класичного приватного університету.

24 травня – День слов’янської писемності – це нагадування про необхідність відродження духовних, історичних і культурних традицій нашого народу. Цей день говорить нам про спільність всіх слов’янських народів і фундамент, на якому будується ця спільність – Православ’я.

Відео-репортаж "ДЕНЬ СЛАВЯНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ В ІНСТИТУТІ УПРАВЛІННЯ КПУ"