ДЕНЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО У КЛАСИЧНОМУ ПРИВАТНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ

6 листопада Класичний приватний університет приймав десятий ювілейний Міжнародний мандрівний фестиваль документального кіно «Docudays UA». До речі, у галузі документалістики – один з найбільших у світі. 

Студенти Інституту журналістики і масової комунікації переглянули декілька фільмів з програми фестивалю. Долучитися до мистецтва документального кіно присутні змогли завдяки кіноклубу «Сходження» і громадській організації «УкрПростір» – саме вони є організаторами «Docudays UA»  в Запорізькій області. З їх слів, фестиваль має на меті підштовхнути до вчинків, змусити змінювати статус проблем, які, здавалось б, не можуть бути вирішені. Насправді, це не так, вони не є аксіомами. Не менш  важливим є і підвищення поінформованості суспільства про свої права та способи боротьби за них.

Автори стрічок звертаються також до проблеми взаємодії людини і держави, людини і навколишнього середовища.

Студенти Інституту журналістики і масової комунікації мали змогу переглянули декілька стрічок, а після перегляду – подискутувати, адже кожен сюжет не залишив нікого байдужим. Для майбутніх журналістів, психологів та соціологів це можливість поповнювати свій творчий арсенал і професійно збагачуватися.

Для перегляду запропонували фільми «Ромська мрія» – історію  про бажання закарпатських ромів отримати  освіту і здобути повагу «білого» суспільства; «Невільники» – фільм-анімацію, де двоє дітей розповідають про своє перебування у рабстві, та «Край електросміття» – картину про величезне звалище електронних відходів, яке щороку збільшується на 200 тисяч тон.

Класичний приватний університет мав змогу першим у Запоріжжі долучитися до жанру документального кіно, і за планами організаторів, покази ще відбудуться у Запорізькому національному університеті, ліцеї «Логос» та антикафе «Old Rabbit». Захід не є комерційним чи політичним, тому вхід вільний. Фестиваль триватиме до 10 листопада. 

Анна Тютюнник, IV курс ІЖМК