Смаколики від «Літературної кав’ярні» кафедри журналістики і соціальних комунікацій

22 листопада відбулося довгоочікуване широке засідання «Літературної кав’ярні: фанзони українського слова» кафедри журналістики і соціальних комунікацій, що об’єднало за філіжанкою літературної кави студентів ІЖМК, Коледжу КПУ, магістрантів факультету «Журналістика» ЗНТУ, учнів Школи молодого журналіста – 2013, школярів Класичного ліцею, ЗОШ № 41, 88.

Саме КЖСК стала ініціатором такого творчого проекту, оскільки цікавість до читання, вміння володіти словом, можливість створювати цікаві образи – це той інструментарій, яким мають володіти не тільки журналісти-початківці, а й всі молоді люди, ким би вони не мріяли стати, – мистецтво комунікації завжди стане їм у пригоді!

Осінню літературну легенду розпочала Т.В. Хітрова (зав.кафедри журналістики і СК), яка закцентувала увагу на такому цікавому й знаковому факті: виявляється, перший літературний клуб тодішнього Олександрівська, в якому народжувалися нові ідеї для міста, країни, створювалися нові літературні рухи, жанрові форми, знаходився саме по вул. Жуковського – а підтримати такий історичний ланцюжок є почесним і символічним для кожного «літ.кавʼярівця»! До того ж нажзвичайно важливо підхопити літературну хвилю запорізької молоді, яка «пише», є учасником численних літературних гуртків, літературних шкіл, поетичних квартирників, що на сьогодні є дуже популярними в нашому місті.

Завчасно було «замовлено столик» для О. Виженка – запорізького письменника, філософа, байкаря, який неймовірно здивував своїми українськомовними перекладами хітів БІТЛЗ, СТІНГА, тому вже під час його виступу «клубівці» планували, як оздобити наступну зустріч такими музичними «знахідками». «Родзинкою» стали подарунки збірок, віршів, перекладів Олександра Євгенійовича найбільш активним учасникам засідання.

Незабутніх відтінків аромату й смаку нашій літературній каві додали не просто фани літературно-музичного Запоріжжя, а і його, власне, АВТОРИ – запорізький молодіжний музичний гурт «Все поруч», які здивували присутніх однією з пісень, написаною на вірші нашої учасниці, студентки напрму підготовки «Журналістика» У. Кривохатько.

«Розчахнута мушля емоцій» передавалася від одного юного таланта до наступного, ніби підхоплюючи поетичний ритм та закликаючи бути щирими та відкритими...

А тим часом на екрані вирували «мелоліти» під фонову мелодію начитані літературні тексти, оздоблені цікавим відеорядом! Студентам такі творчі експерименти допомагали здійснювати А. Пісарєва та Р. Коробський. Справжній вибух емоцій, образів та яскравих рим відчувався в роботах учнів Класичного ліцею, які поділилися своїми «літературно-музичними смаколиками» разом із своїми натхненниками – А.А. Бобіно (приємний факт – випускниця ІЖМК) та П.В. Сергєєвою. Напрочуд стильною та цікавою виявилася їх географічна поезія, яка підхопила всіх учасників цікавою мелодію, вдалим відео та чарівними римами для подорожей Японією, Францією та Італією...

«Розчахнули емоцій мушлі» і викладачі – А. Застело, В. Ковпак...

Атмосферу квартирника створювали кожна деталь, посмішка, рима кожного із присутніх: фантастична гра на гітарі й неймовірний голос Д. Сироїда, підтримка присутніх викладачів, композиції з ароматних свічок та живописні етюди І.Л. Григорʼєвої (кафедра дизайну), книги та «космічна сушка» (А. Тютюнник)...

Тож кафедра журналістики і СК висловлює щиру подяку студентам академічних груп ДЖ - 110, 111, КЩ - 011,012 за активну та натхненну реалізацію спільної ідеї!

Нарикінці вечора всі школярі та гості отримали віршики-послання, печиво із «віщуванням» та можливість друкуватися на на сайті ІЖМК «Медіа-хата» та на сторінках презентованого першого примірника газети ІЖМК «КПУ life» (головний редактор: М. Балагура (напрям підготовки: «Журналістика») та фотокореспондет: А. Пламм (Коледж КПУ «Видавнича справа та редагувння»)).

Присутні учні ЗОШ № 41 – члени кореспондентської мережі першого примірника – передали естафету запонення «шкільної стрінки» Класичному ліцею!

 

До речі, відеозвіт із засідання можна подивитися за цією адресою: http://journalist.zp.ua/novyny, 

а повний фотозвіт: http://journalist.zp.ua/fotohalereia

А ми чекаємо на нові смаки і аромати літературної кави від нових друзів – «столиків» вистачить на всіх! Обов’язково повідомимо про наступне засідання!

 

З побажанням смачної літературної кави, КЖСК