- Університет
- Загальна інформація
- Керівництво
- Ліцензування та акредитація
- Інститути
- Фаховий коледж КПУ
- Центр підвищення кваліфікації
- Філія у місті Кременчук
- Ресурси та сервіси
- Матеріально-технічне забезпечення
- Умови доступності для навчання осіб з особливими освітніми потребами
- Гуртожиток
- Спортивний комплекс
- Навчальний відділ
- Військова кафедра
- Психологічна служба
- Лабораторія експериментальної та практичної психології
- Навчально-практичний соціальний центр Класичного приватного університету
- Юридична клініка
- Туристичний клуб "Пілігрим"
- Бібліотека КПУ
- База відпочинку
- Перелік додаткових освітніх та інших послуг, їх вартість, порядок надання та оплати
- Наукова діяльність
- Міжнародна діяльність
- Мета та напрями міжнародної діяльності
- Нормативна база міжнародної діяльності
- Навчання іноземних громадян
- Програми культурно-академічного обміну
- Професійна практика студентів за кордоном
- Співробітництво з закордонними ВНЗ та організаціями
- Участь у міжнародних проектах
- Міжнародні програми
- Інформаційне повідомлення
- Про нас / Контакти
- Соціально-виховна, профорієнтаційна діяльність
- Якість освіти
- Новини
- Вступнику
- Студенту
- Науковцю
- Контакти
ПРЕС-ТУР У РАМКАХ ПРОЕКТУ «МІСЦЕВИЙ РОЗВИТОК, ОРІЄНТОВАНИЙ НА ГРОМАДУ»
********
Для студентів Інституту журналістики і масової комунікації листопад виявляється з кожним днем ще більш насиченим. Так, вони взяли участь в ознайомчому прес-турі, що ставив за мету ознайомлення з питаннями популяризації досвіду використання альтернативних джерел енергії та взаємодії з міжнародним Проектом Європейського союзу і Програмою розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
Учасники прес-туру взяли участь в урочистому семінарі з нагоди початку роботи у Якимівському районі ІІІ-ї фази Проекту на 2014-2017 рік, а також відвідали села Вовчанське та Розівка, де вони ознайомилися з роботою об’єктів сільської інфраструктури, що використовують альтернативні джерела енергії.
Спочатку хотілось би відповісти на питання, що є метою Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Його метою є сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом посилення спільного управління та заохочення громадських ініціатив по всій території України.
Під час першої та другої фази проведення Проекту на території Запорізької області було створено, зареєстровано та навчено більше 60 організацій громад, які брали активну участь у реалізації понад 110 мікропроектних ініціатив громад з покращення інфраструктури сільських соціально значущих об’єктів (ремонт мереж вуличного освітлення, водогонів, амбулаторій, шкіл, дитсадків, заміна у зазначених закладах систем опалення та гарячого водопостачання).
На урочистому семінарі всім присутнім розповіли мету Проекту розвитку ООН та за яких умов відбувається фінансування мікропроектних ініціатив. Після семінару відбулося урочисте підписання договору.
Учасники прес-туру змогли на власні очі побачити результати співпраці ПРООН, сільських рад та створених організацій громади.
У селі Розівка Якимівського району було реалізовано 2 мікропроекти. Перший – це модернізація вуличного освітлення, в рамках якого було встановлено 14 ліхтарів, що працюють на сонячній енергії. Загальна сума цього проекту склала 248 тисяч 660 грн.(90% фінансування – гроші проекту), а економія електроенергії, в результаті склала 100%.
Другий – це капітальний ремонт водопроводу, реалізований спільними зусиллями Проекту ЄС/ПРООН, організації громади «Ліра», Розівської сільської ради тощо. Було замінено велику кількість старих водопровідних труб (1650 метрів за допомоги Проекту), вік яких складав 56 років, а також встановлено частотні перетворювачі.
Загальна сума проекту склала 163 тисячі 456 грн.
Серед основних переваг участі у програмі «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» є те, що від 70 до 90% (за різних умов) грошей, що йдуть на реалізацію соціального проекту – це кошти ПРООН і тільки 5% коштів треба надати громаді, що навіть у важких сучасних умовах є реальною сумою, яку можна зібрати спільними зусиллями.
Усі заходи прес-туру проводилися в дружній атмосфері. Як студент-журналіст я дізнався дуже багато нової інформації щодо Проекту розвитку ООН, про те, як він працює та що є його головною метою. Проект зорієнтований на запровадження ініціатив, що активізують громаду на активну співпрацю задля підвищення рівня життя та вирішення суспільних проблем. Голови міських рад зазначали, що після успішної реалізації перших двох мікропректів, люди стали активнішими та ініціативнішими та хочуть і надалі брати участь у Програмі розвитку ООН. Це зумовлено тим, що вони побачили, на що конкретно йдуть їх гроші і вони відчули, що дійсно можуть змінити стан справ на краще.
Леонід Бенькалович,
студент ІІ курсу ІЖМК,
група ДЖ-113
Фото: Анастасія Кандибей
- переглядів: 1778