AU-PAIR
  • : Function split() is deprecated in /ido_fs/www/virtuni/info_cpu/modules/filter/filter.module on line 895.
  • : Function split() is deprecated in /ido_fs/www/virtuni/info_cpu/modules/filter/filter.module on line 895.

“Au-Pair” - це міжнародна програма культурного обміну, що дозволяє молоді прожити один рік у сім'ях за кордоном, проводячи час з дітьми, вдосконалюючи мову та знайомлячись з країною. Програма “Au-Pair” була заснована у 1969 році і спершу у ній брали участь тільки дев'ять країн, сьогодні візи громадянам України за програмою “Au-Pair” видають: Німеччина, Франція, США, Австрія, Фінляндія і Норвегія. Також можливо поїхати за програмою Au-Pair у Данію, Швецію і Голландію, проте запити від сімей з цих країн дуже рідкісні.

Коротка інформація

Au-Pair - найбільш популярна програма міжнародного культурного обміну, у якій бере участь молодь з усього світу. Ця недорога і вигідна програма - для тих, хто хоче без значних витрат виїхати за кордон на один рік, удосконалити мову в мовному середовищі, познайомитися з інтелектуальним і культурним життям гостьової країни, відвідати інші країни Європейського Союзу. Для багатьох Au-Pair програма дає можливість вступити і безкоштовно вчитися в закордонних ВНЗ.

Основними передумовами для отримання дозволу на перебування за програмою Au-Pair є:

  • Au-Pair повинен бути не молодшим 18 років і не старшим 24 років (для деяких країн це 18-27 років);
  • мати достатній рівень володіння іноземною мовою для спілкування з дітьми та їх батьками;
  • мати досвід роботи з дітьми (наприклад: досвід догляду за дітьми родичів, друзів, знайомих, а також робота вожатим, тренером, спортивним інструктором, вчителем і т.д.);
  • бути комунікабельним і готовим ввійти до родини;
  • не бути одруженою(им) або розлученою(им), не мати дітей ;
  • не мати шкідливих звичок;
  • бути готовим до виконання повсякденної нескладної господарської роботи, прибирання в дитячій кімнаті, прасування і прання дитячої білизни, готування найпростіших блюд для себе і дітей;
  • наявність прав водія заохочується.
  • відсутність родинних стосунків між заявником та сім'єю, що запрошує.

Окремо відзначимо права та обов'язки Au-Pair і сім'ї.

Сім'я зобов'язана надати учаснику програми Au-Pair окрему кімнату, повний пансіон, час для відвідування мовних курсів, оплачувати проїзд до місця проведення курсів та щомісячно виплачувати кишенькові гроші. Au-Pair також надається оплачувана відпустка.

Au-Pair, в свою чергу, зобов'язаний приглядати за дітьми та виконувати легку роботу по дому, в основному пов'язану з дітьми, як, наприклад, допомагати накрити на стіл чи розігріти обід, підтримувати порядок в дитячій кімнаті, приводити в порядок дитячі речі. Au-Pair повинен також класти речі в пральну машину і посуд в посудомийну машину, прасувати дитячі речі та інколи речі сім'ї, за необхідністю пилососити чи прибрати в кімнаті.

Як і в своїй сім'ї, Au-Pair допомагає займатися з дітьми: грати, читати, гуляти, водити дитину в кіно, на спортмайданчик, до дитячого садку, школи. Робота по дому та заняття з дітьми складають 5-6 годин на добу, максимально 30 годин на тиждень. Два-три рази на тиждень сім'я може попросити Au-Pair побути увечері з дітьми коли відсутні батьки.

Головною перевагою програми є можливість досконало вивчити іноземну мову. Також Au-Pair може встигнути об'їздити всю Європу під час вихідних та чотирьохтижневої відпустки. Для багатьох Au-Pair програма дає можливість вступити та безкоштовно навчатися в університеті чи інституті. Крім того, можна говорити й про розширення кругозору, тому що проживши в країні певний період, Au-Pair вивчають не тільки мову, але й культуру, історію, традиції народу, національну кухню...

У відділі міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами студентам надається консультаційна допомога, надається роз’яснювальна інформація щодо участі у програмі, вирішуються організаційні питання тощо.