Студенти-рекламісти дали старт новій благодійній акції

В Інституті журналістики і масової комунікації Класичного приватного унверситету відбулася презентація благодійної  акції «Даруй тепло». Волонтери ставлять собі за мету обігріти теплом безпритульних котів та собак. Задля цього активісти організували збір макулатури, за виручені кошти від продажу якої, буде придбано речі першої необхідності для притулку «Дай лапу, друже». Актуальність такої акції поза сумнівами, адже щодня містяни  стикаються з котами та собаками, очі яких дивляться на людей жалісно та з відданістю. На щастя, знаходяться небайдужі люди, які годують або забирають собі безпритульних тварин. Однак ці випадки поодинокі, адже частими є факти знущання над такими тваринами.

 

У тексті Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» задекларовано заборону застосовування негуманних методів умертвіння тварин, а також знущання над ними. Порушення закону карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, однак довести факт такого злочину вкрай важко. Протилежну ситуацю бачимо закордоном, де ставлення до тварин кардинально відрізняється, а “брати наші менші”, без перебільшення, є членами суспільства. Звичайно, там також є випадки негуманного поводження з тваринами, але вони поодинокі та жорстко караються.

Доля безпритульних лежить не лише в правовій площині. Так, за влучним висловом Папи Римського Франциска: «У собаки також є душа як у людини, і вона також відчуває біль». Заради справедливості варто зазначити, що цього болю тварина може завдати і перехожому на вулиці, вкусивши чи перелякавши, проте є багато історій і з протилежним фіналом, де чотирилапий героїчно рятує людину навіть ціною власного життя.

У рамках вирішення цього комплексу проблем проведено прес-конференцію на тему: «Невідкладна допомога безпритульним тваринам». Викладачі та студенти кафедри реклами та зв’язків із громадськістю ІЖМК оголосили про запуск безстрокової благодійної акції. «Безпритульні чотирилапі теж хочуть засинати на м’яких подушках, їсти щось смачненьке та грати з улюбленими іграшками!» – говорить один із волонтерів акції Олександр Гізенко. Важливо, що обраний волонтерами притулок «Дай лапу, друже!» є також і центром реабілітації для травмованих і тяжкохворих тварин. На базі організації діє окремий проект щодо соціалізації тварин-інвалідів. Крім того, в притулку живуть тварини похилого віку, які опинилися на вулиці волею долі або з вини недбалих господарів. Найчастіше вони є важкохворими.

Існування притулку є можливим виключно за рахунок благодійних пожертв і коштів членів організації. Найманого персоналу в притулку немає, всі, хто працює  для забезпечення функціонування притулку, роблять це на основі добровільної волонтерської допомоги.

Аби допомогти тваринам треба небагато – не бути байдужим та занести на кафедру реклами та зв’язків із громадськістю (609п ауд.) бодай кілька аркушів паперу. І хто знає, можливо саме ваша допомога врятує життя чотирилапого.

Юліана Жованік та
студенти І курсу ІЖМК,
 ІІ, ІІІ курсів спеціальності –
Реклама та зв’язків із громадськістю