Студенти, школярі та викладачі запоріжжя стали учасниками «МАРАФОНУ НАПИСАННЯ ЛИСТІВ – 2015»

Класичний приватний університет м. Запоріжжя долучився до Всесвітнього руху «Amnesty International», який щороку мобілізує мільйони людей для написання листів на захист жертв порушень прав людини.
Координаторами заходу виступили викладачі кафедри журналістики і соціальних комунікацій ІЖМК – В.А. Ковпак та А.В. Кліщ, а співорганізаторами виступили Класичний приватний університет (у рамках роботи з викладацько-студентською громадою) та Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради (у рамках роботи зі школярами та вчителями навчальних закладів м. Запоріжжя).

 

У рамках дводенного «Марафону написання листів – 2015» 08 грудня студенти та викладачі п’ятьох інститутів:
Ін-ту журналістики і масової комунікації, Ін-ту іноземної філології, Ін-ту здоров’я, спорту і туризму, Ін-ту управління, Ін-ту економіки та Коледжу КПУ (у кількості більше 80 осіб),
а 10 грудня – школярі навчальних закладів м. Запоріжжя:
ЗОШ № 1, 5, 17, 22, 24, 29, 32, 39, 40, 41, 51, 52, 55, 72, 73, 77, 87, 89, 91, 94, 100, Запорізький ліцей № 62, Запорізький колегіум «Елінт», Запорізька вечірня школа № 31, Запорізька гімназія «ОРТ-Алеф», Запорізька гімназія № 11, Запорізька гімназія № 28, Запорізька гімназія № 50, Запорізька гімназія № 93, ЗЗБНВК № 106, ЗСШФК № 18, ЗЗНВК № 108, ЗНВК «Запорізька Січ» (у кількості близько 300 осіб)
писали петиції, особистісні листи підтримки та знімали відеоролик «Напиши листа –врятуй життя!».

Ідея Марафону, яка полягає в тому, що мільйони людей в усьому світі одночасно надсилають листи на захист жертв порушень прав людини, вимагаючи від урядів відповідних держав вжити заходів для виправлення ситуації, повно мірою реалізувалася!
Серед історій людей, обраних Центральним офісом «Amnesty International», координатори виділили чотирьох осіб, долі яких є близькими не тільки в людському контексті, а й і у професійному: зокрема, це справа малазійського політичного карикатуриста Зулькіфлі Анвар Уль-Хаку (Зунара), якому загрожує ув'язнення на 43 роки за критику уряду у 9 твіттах; студентки та молодої активістки, Піо Піо Аунь, що походить з родини політичного дисидента, якій загрожує 9 років ув’язнення за мирний протест; Мухаммада Бекжанова, опозиційного журналіста, засудженого на 15 років на підставі зізнань, які він дав під тортурами (до речі, зараз він є одним з найдовше утримуваних за ґратами журналістів у світі); громадян України, режисера Олега Сенцова, еколога Олександра Кольченка та фотографа Геннадія Афанасьєва, які були засуджені російським судом за звинуваченням у «терористичній діяльності».

Зустрічі мали надзвичайно інформаційний, пізнавальний та об’єднувальний характер. Надані організаторами просвітницькі відеоролики, супроводжувальний матеріал – свічки із зображенням осіб-героїв, значки, календарики створювали атмосферу єднання, занурення у долі цих людей, прагнення долучитися до мільйонів по всьому світу, які у ці ж дні здійснюють таку саму акцію! Долучитися до мільйонів, проте висловитися як особистості, небайдужої, суспільно активної, відкритої до громадських ініціатив!
Надзвичайно вражали слова школярів під час запису ролика про необхідність миру, про участь у цьому проекті як їх особистісні перемоги, усвідомлення того, що їх голоси чогось варті.

Усі листи, петиції, відеозвернення будуть відправлені до офісу Всесвітнього руху «Amnesty International» у Києві, звідки петиції відправляться до відповідних урядів, організацій, а листи безпосередньо своїм адресатам!
Координатори висловлюють подяку за співорганізацію В.М. Огаренку, ректору Класичного приватного університету м. Запоріжжя, О.В. Богуславському , директору Ін-ту журналістики і масової комунікації КПУ, Чухрай Р.В., директору Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради та Олійник І.В., заввідділом виховної та позашкільної роботи департаменту.

Так студентство та викладачі, школярі та вчителі, долучившись до цієї глобальної акції, довели, що Запоріжжя – місто, яке стоїть на сторожі людських цінностей, а найперше ПРАВ ЛЮДИНИ, що молоді запоріжці – це активні, свідомі громадяни1
Віримо, що цей проект має соціалізувати, поглибити інформаційно-комунікаційну, правозахисну освіту учнівської, викладацько-студентської спільноти!

Фото: Альона Пламм, Роман Коробський