Студенти спеціальності «Журналістика» привезли зі Львова нові знання та враження

18 листопада в Українському католицькому університеті (УКУ) студентки напряму «Журналістика» Марія Підгребельна та Марія Бордюг відвідали майстер-клас від українського художника-мультиплікатора Степана Коваля, який висвітлив тему «Анімаційний сторітелінг: режисура та творення персонажу», пройшовши попередній відбір у всеукраїнській студентській кампанії.
Степан Коваль
– режисер анімаційного кіно, володар cрібного ведмедя «Берлінаре-53», який посів перше місце на фестивалі «Дніпро-сінема», є керівником студії мультиплікації «Новатор-фільм».

 

Майстер-клас розпочався з перегляду мультиплікаційного фільму «Злидні», який Степан Коваль презентував глядачам задля ознайомлення зі своєю творчою діяльністю. Фільм знятий за мотивами гуцульської казки, в якому автор намагався висвітлити життя щасливої, заможної родини і як заздрісні сусіди-бідняги намагалися зруйнувати сімейний побут Петра та Марічки, заселивши до них вередливих створінь – злиднів. Степан Коваль наголосив: «Цей фільм саме про заздрість, про людські відносини, тобто це і було фабулою, яка закладена у сценарії».

Тож після перегляду фільму режисер анімаційного кіно, власне, і ознайомив аудиторію з поняттям «сторітелінг». На його думку, визначення цього терміна більш відноситься до лірника, казкаря, кобзаря, який має можливість розповідати історії, де послідовно описуються події та вчинки героїв. «В анімаційному кіно немає випадкових елементів у кадрі, тому будь-яке почуття, емоцію кожен режисер, кожен художник знаходить на вершині свого сприйняття», – наголосив Степан Коваль. У будь-якому анімаційному фільмі історія повинна бути простою, аби була зрозуміла всім глядачам.
Також він ознайомив студентів з історією мультиплікаційних фільмів та продемонстрував таблицю Уолта Діснея, яка є головною підказкою для мультиплікатора при створенні персонажа.

Наостанок Степан Коваль продемонстрував слухачам своє нове мультиплікаційне творіння під назвою "Професіонали". Проект розрахований на дітей середнього шкільного віку. Кожна міні-серія мультфільму демонструє переваги та недоліки тієї чи іншої професії, що допомагає школярам осягнути реалії дорослого життя – цікавий профорієнтаційний підхід)
Пізнавальна складова є у кожному мультфільмі, який створив  "невгамовний" мультиплікатор Степан Коваль, тому саме на таких режисерів анімаційного кіно слід рівнятися всім початківцям, які прагнуть пізнати тонкощі цієї нелегкої , творчої професії.

Захід організований кафедрою медіакомунікацій Українського католицького університету за сприяння Фонду розвитку українських ЗМІ Посольства Сполучених Штатів Америки.

Марія Підгребельна,
студентка ІV курсу спеціальності «Журналістика»
Фото: М. Підгребельна, М. Бордюг

P.S. Кафедра журналістики і соціальних комунікацій ІЖМК пишається своїми студентами і висловлює подяку за ініціативність та пошук нових навчальних горизонтів