Як кафедра журналістики, реклами і СК ІЖМК КПУ про практику ФАКТЧЕК в Україні дізнавалася

17 березня 2017 року викладачі та студенти кафедри журналістики, реклами і СК ІЖМК КПУ (викладачі: к.соц., доц. В.А. Ковпак, ст. викл. А.В. Кліщ та ст. викл. А.М. Трегуб, студенти: Н. Григоренко, А. Соколовський) за запрошенням к.соц.ком., ст. викл. кафедри журналістики ЗНТУ Н.В. Островської відвідали насичений, цікавий семінар-тренінг «Практика ФАКТЧЕК в Україні – можливості і перспективи», який проводив Олександр Гороховський – головний редактор ресурсу FactCheck-Ukraine, куратор ресурсу Checkregion-ua, автор практичного посібника «Фактчек як тренд розслідувань. Можливості та перспективи».

 

Проект відбувається за підтримки Асоціації з міжнародних справ (АМО) та Міністерства закордонних справ Чеської Республіки (Transition), а семінар організовано і здійснено в рамках проекту «Посилення суспільного контролю в регіонах України».

Програма складалася з чотирьох насичених частин:

  • Практика фактчек в Україні – аналіз досвіду. Презентація практичного посібника з факт чеку. 
  • Фактчек як аналітика доступного формату. Різновиди фактчек за змістом, формою та спрямованістю. Джерела заяв і доказів. Факт, фейк, фактоїд – характеристика, особливості. Маніпуляція та популізм – типові ознаки. Класифікація маніпулятивних ознак.
  • Побудова доказової бази. Найбільш вживані методи доказів. Найпоширеніші помилки у доказах – класифікація та наслідки. Проблемні аспекти доказу. Оптимізація.
  • Питання – відповіді.

Олександр Гороховський є теоретиком і практиком цього журналістського феномену, тому семінар-тренінг був насичений прикладами фактчеку заяв представників українського політикуму, репрезентативна інфографіка унаочнювала тези, а легкість діалогу забезпечили професіоналізм та харизматичність тренера.

Всі учасники по завершенню отримали Сертифікати, досвід, знання і перспективи реалізації цієї практики в регіоні. Отже, Його Величність ФАКТ знову оживає як головний «персонаж» в аналітиці формату, доступному кожному!

Особлива подяка Н.В. Островській за теплий, затишний прийом в стінах ЗНТУ

Кафедра журналістики, реклами і СК