Круглий стіл організовано Інститутом економіки

19 травня 2017 року в Класичному приватному університеті відбулось засідання науково-практичного круглого столу на тему: “ФОРМУВАННЯ ПОДАТКОВОЇ СВІДОМОСТІ В УКРАЇНІ”. На засідання були запрошені в.о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, виконавчий директор Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) «Потенціал» Валерій Крайній, митрополит Запорізький та Мелітопольський Високопреосвященний Лука.

 

 

Також участь у круглому столі взяли: аудитор, голова громадської організації «Центр медіації «Точка зору» Лариса Церетелі, заступник завідувача науково-методичного центру департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Віктор Немчин, директор та співвласник хлібопекарського підприємства ТОВ «Урожай» Олексій Пучков, генеральний директор Телерадіокомпанії «Алекс» Анатолій Півненко та велика кількість представників наукових кіл.

У своєму вступному слові модератор засідання – перший проректор, доктор економічних наук, професор Ольга Покатаєва – наголосила, що сьогодні тема формування податкової свідомості у наших громадян, виховання податкової культури у підростаючого покоління актуальна як ніколи. Історія будь-якої країни, її розвиток, становлення та розквіт неможливі без такого поняття, як податки. Податкова свідомість громадян формується на основі декількох факторів –ефективного адміністрування податків та зборів і діяльності уряду, яка, враховуючи соціальні норми та стандарти, повинна бути спрямована на створення суспільних благ. Про актуальність обраної для науково-практичного круглого столу теми говорили і гості, і представники науки.

Податкові надходження як основне джерело доходів бюджету відіграють важливу роль у забезпеченні повноцінного соціально-економічного розвитку держави. Але в сучасних умовах відчувається серйозна загроза зростання дефіциту державного бюджету. Для цього є декілька причин: по-перше, скорочення темпів зростання доходів населення, а в деякі періоди – навіть номінальне зниження рівня доходів; по-друге, причиною скорочення бюджетних доходів від оподаткування став високий рівень податкових ухилень, зумовлений прагненням громадян залишити у своєму розпорядженні більше коштів у період стагнації економіки. Знайти шлях вирішення зазначених проблем і намагалися під час обговорення  учасники круглого столу, за результатами проведення якого буде видано збірник тез доповідей та колективна монографія.

Еліна Волотко,
Інститут економіки