Пізнавальний урок мовознавства з Миколою Зубковим

У стінах Класичного приватного університету 27 жовтня відбулася зустріч з відомим українським мовознавцем Миколою Григоровичем Зубковим. Він є автором посібників з українського ділового мовлення, упорядником ювілейного Шевченківського «Кобзаря», який був укладений за репресованим харківським правописом.
На цю зустріч прийшли студенти Інституту журналістики і масової комунікації, студенти Класичного приватного університету і запрошені гості - викладачі української мови та літератури навчальних закладів м. Запоріжжя.

 

Усім присутнім автор розповів про ювілейне видання «Кобзаря» та підняв питання українського правопису, а також повідав забуті правила говоріння та слова, які були зарепресовані під час правління Царської Росії та Радянської влади.
- «На жаль, зараз наша мова зґвалтована, як ніколи раніше», - сказав Микола Григорович, відповідаючи на питання, щодо чистоти української мови.
Другу частину зустрічі пан Зубков присвятив «Кобзарю». Він процитував чимало віршів Тараса Шевченка, які свого часу були переписані або зовсім вилучені зі збірника інших років через цензуру.
Під кінець зустрічі в аудиторії із вуст викладача пролунало одне просте, але дуже важливе питання: «Чи можливо вивчати вірші та поеми письменників без вивчення його біографії?». Думки освітян розділилися та Микола Григорович відповів: 

- «Вивчати можна. Від того, що ви не знатимете біографію письменника зміст поеми не зміниться, однак, якщо учні не знатимуть біографію, вони не зрозуміють того, що відчував письменник під час написання цієї поеми чи вірша». 
Зустріч з автором завершилася фотографією на пам’ять.  Студенти та гості університету подякували Миколі Зубкову за цікавий та пізнавальний урок мовознавства і попрощалися до нових зустрічей.

Максим Войта,
студент І-го курсу 
Інституту журналістики і масової комунікації