Майбутні журналісти та юристи обговорили ключові виклики впровадження судової реформи в регіоні

Впровадження судової реформи в Запорізькій області, головні новацій для повної та успішної імплементації судової реформи в Україні, співпраця реформаторів з представниками ЗМІ. Про це та інше 30 листопада говорили у стінах Класичного приватного університету на прес-сніданку "Судова реформа на місцевому рівні – просто про складне".
До нашого університету завітали представники громадської організації "Запорізька правозахисна група". Правозахисники ознайомили студентів Інституту журналістики і масової комунікації та студентів Інституту права з ключовими викликами судової реформи, основними меседжами проекту та новацій Міністерства юстиції України, направлених на роз’яснення громадянам їх прав, порядку їх реалізації та захисту.

 

Учасники та учасниці заходу дійшли до думки, що судові інструменти захисту власних прав мають бути доступні та зрозумілі для кожного громадянина і громадянки. 
Прозорість, справедливість, відкритість у прийнятті рішень – це ті основні критерії, які необхідні для вдалої реалізації судової реформи.
Молоді журналісти підняли питання щодо співпраці правозахисної групи із засобами масової інформації та висвітлення теми судової реформи у медіа.
У свою чергу, юристка громадської організації наголосила на тому, що такі журналістські матеріали зустрічаються, але подаються вони переважно у негативному ключі.

Висновок напрошується сам собою - у місцевих медіа бракує якісних аналітичних матеріалів та новин про судову реформу. Ба, навіть більше, бракує спеціалістів, які якісно розбираються у правовому полі та могли б легко і доступно подавати інформацію із залученням усіх точок зору.
Захід закінчився на позитивній ноті - побажаннями щодо формату проведення наступних зустрічей та спільним фото на згадку.
Цей захід став можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми "Нове правосуддя".

Автор: Ірина Ярко
Фото: Максим Войта