- Університет
- Загальна інформація
- Керівництво
- Ліцензування та акредитація
- Інститути
- Фаховий коледж КПУ
- Центр підвищення кваліфікації
- Філія у місті Кременчук
- Ресурси та сервіси
- Матеріально-технічне забезпечення
- Умови доступності для навчання осіб з особливими освітніми потребами
- Гуртожиток
- Спортивний комплекс
- Навчальний відділ
- Військова кафедра
- Психологічна служба
- Лабораторія експериментальної та практичної психології
- Навчально-практичний соціальний центр Класичного приватного університету
- Юридична клініка
- Туристичний клуб "Пілігрим"
- Бібліотека КПУ
- База відпочинку
- Перелік додаткових освітніх та інших послуг, їх вартість, порядок надання та оплати
- Наукова діяльність
- Міжнародна діяльність
- Мета та напрями міжнародної діяльності
- Нормативна база міжнародної діяльності
- Навчання іноземних громадян
- Програми культурно-академічного обміну
- Професійна практика студентів за кордоном
- Співробітництво з закордонними ВНЗ та організаціями
- Участь у міжнародних проектах
- Міжнародні програми
- Інформаційне повідомлення
- Про нас / Контакти
- Соціально-виховна, профорієнтаційна діяльність
- Якість освіти
- Новини
- Вступнику
- Студенту
- Науковцю
- Контакти
Співробітництво зі стейкхолдерами
********
Результати взаємодії зі стейкхолдерами щодо удосконалення освітньо-наукової програми «Право»
1. Залучення стейкхолдерів до розробки та перегляду освітньо-наукової програм:
У 2019 р. у зв’язку із набуттям чинності Наказу МОН «Про затвердження примірного переліку та опису предметних напрямів досліджень в межах спеціальності 081 "Право" № 1477 від 28.12.2018 р. та рекомендаціями стейкхолдерів було внесено зміни до ОНП та навчального плану та затверджено вченою радою КПУ нову редакцію освітньо-професійної програми (протокол № 9 від 29 травня 2019 р.). Від стейкхолдерів та науковців (голови ГО «Європейського інституту післядипломної освіти» Копотуна І.М., завідувача кафедри професійних та спеціальних дисциплін Херсонського факультету Одеського державного університету внутрішніх справ Шкути О.О., голови Комунарського районного суду м. Запоріжжя Стоматова Е.Г.) надійшли пропозиції розширення фахових компетентностей, зокрема: підсилити блок дисциплін освітньої програми, які б сприяли формуванню спеціальних компетентностей, що дозволило би інтегруватися в європейське наукове середовище; включити до освітньої програми формування спеціальних компетентностей в сфері проведення актуальних наукових розробок в галузі кримінально- виконавчого права. Зокрема навчальний план був розширений за рахунок включення дисциплін, які презентують напрям дослідження 2.8 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право.
У 2022 р. в зв’язку з удосконаленням Положення про вибір дисциплін в КПУ та враховуючи рекомендації стейкхолдерів та науковців, які були залучені до рецензування ОП, було запропоновано внесення змін до ОНП та навчального плану, якими розширено напрями дослідження за рахунок включення дисциплін, які репрезентують напрям 2.9 – кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність.
На проект освітньо-наукової програми підготовки здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти зі спеціальності 081 Право, затвердженої в 2022 році отримано рецензії керівника адвокатського об’єднання «ЛЕГЕС» Семенова М.В., голови Комунарського районного суду м. Запоріжжя Стоматова Е.Г., проректора з наукової роботи Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука Боровика А.М., завідувача кафедри кримінального процесу Одеського державного університету внутрішніх справ Тетерятник Г.К. Ними було висловлено окремі зауваження щодо: перегляду підходу стосовно формування мовних компетентностей майбутніх докторів філософії, яке наразі здійснюється виключно вивченням іноземної мови, що звужує, розуміння значення формування мовної компетентності, яке має відбуватися й через вдосконалення мовної компетентності в сфері оволодіння нормами літературної української мови на всіх її рівнях; можливості введення до освітньої програми компонентів щодо формування фахових спеціальних компетентностей за напрямком 2.9 – кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза; оперативно- розшукова діяльність; акцентування на необхідності забезпечення належного формування цифрових компетентностей та ін.
Окремі з цих зауважень, після обговорення на профільній кафедрі та вченій раді Інституту економіки та права були враховані, зокрема до навчального плану підготовки здобувачів третього освітньо-наукового рівня включено дисципліни за вибором студента за напрямом 2.9 - кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність, збільшено з 3 до 4 кредитів ECTS вивчення дисципліни «Інформаційно- комунікативні технології в науковій та освітній діяльності», що має на меті сформувати компетентності планування та ефективного здійснення дослідження із використанням універсальних і спеціалізованих інформаційних ресурсів комерційних та відкритих джерел наукової інформації, застосовуючи наукометричні показники і відповідне програмне забезпечення, переглянуто кількість кредитів для вибіркових дисциплін.
2. Встановлення договірних відносин, що передбачають зокрема можливість проведення практики здобувачів вищої освіти на базі установ стейкхолдерів: http://virtuni.education.zp.ua/info_cpu/node/5964
- переглядів: 388