Європейськими кроками до перемоги

Початок тижня ознаменувався для студентства ІЖМК значущою подією – до нашого міста завітали представники ОБСЄ, які зібралися з різних куточків України та Європи, а саме:

  • Вольфганг Шпоррер співробітник політичного відділу, на даний момент працює у місті Києві;
  • Урсула Фрьозе відділ комунікацій і зв'язків зі ЗМІ;
  • П’єр Дей –  спостерігач у місті Дніпропетровськ;
  • Бьорн Фуннемарк спостерігач в місті Дніпропетровськ.

Захід пройшов під назвою «Кафе з ОБСЄ». Чому саме кафе? Тому що організатори намагалися провести спілкування з аудиторією у режимі «тет-а-тет». І їм це дуже добре вдалося.

Основною метою заходу було ознайомлення наших громадян з роботою ОБСЄ, що саме вона робить, які країни туди входять тощо.

Першою розпочала свій виступ австрійка Урсула Фрьозе. Вона висвітлила основні пункти, що стосувалися мети зустрічі: дата заснування, основні завдання та історія ОБСЄ. Ключовим моментом у виступі було доведення до свідомості аудиторії, що ця організація не має юридичної сили, але все ж таки вона має вагомий вплив на політичну ситуацію та безпеку європейських країн. 

Також до діалогу із запорожцями активно залучались і інші представники ОБСЄ, які разом з аудиторією розглядали доволі важливі та проблемні питання, які сьогодні постали перед Україною. Вони висловлювали свої думки,  стосовно останніх подій на Сході країни, а також можливі варіанти вирішення воєнного конфлікту на Донбасі. Саме теми на політичному підґрунті і розгорнули доволі активні дебати, адже кожен висловлював своє світобачення і міркування щодо окресленої проблеми. 

Вольфганг Шпоррер акцентував, що нині в 10 містах Україні введена моніторингова  місія зі 100 співробітників ОБСЄ, які спостерігають та контролюють стан України.  

Делегати висловили свою шану та любов до України та її народу і пообіцяли надати захист та допомогу в якнайшвидшому відновленні  її становища. 

Тож, дискусії були плідними і, що важливо, доволі гострими. На жаль, усі питання розглянути не вдалося, але представники організації наголосили, що Україна може розраховувати на їх всебічну підтримку і захист. 

На заході побували
Марія Бордюг та
Марія Підгребельна,
студентки групи ДЖ-112